Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Рекордний урожай зернових, — експерт про те, як Україна продає с/г сировину та втрачає прибутки | ► КОППСТ

Рекордний урожай зернових, — експерт про те, як Україна продає с/г сировину та втрачає прибутки

За даними, оприлюдненими міністром аграрної політики та продовольства Романом Лещенком, в Україні обмолочено 44,8 мільйона тонн ранніх зернових та зернобобових культур. Такий врожай є рекордним за всю історію України. Чи означає це, що сільське господарство України стрімко розвивається, яка подальша доля зерна та куди підуть кошти, отримані за його реалізацію, Українське радіо розпитало в президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukr.radio.

«Якщо подивитися на тих, хто на світовому ринку здатен виростити таку кількість продукції, то нам є чим пишатись. Ми досить високо піднялись в світовому рейтингу і тепер по експортних можливостях ми можемо наступити на мозолі американцям, які є першими в рейтинг по експорту збіжжя. Ми вийшли на 78% потенціалу, який ми повинні реалізувати. Він базується на середній урожайності в ЄС. Якщо ми виконаємо цю врожайність, то будемо мати збір зернових з олійними не менше як 125 мільйонів тонн», — розповів Леонід Козаченко.

Разом з тим, експерт зазначив, що попри хороший врожай, Україна експортує за кордон лише сировину, що зменшує доходи вітчизняних бізнесменів: «На жаль, ми продаємо фуражне зерно, в основному сировину. А з пшениці можна мати мінімум п’ять різних продуктів, які мають значно вищу маржинальність та прибутковість. Якщо говорити про кукурудзу, то з неї можна робити більше 15-ти видів продуктів. Все це ми продаємо як сировину й кидаємо комусь під ноги шалені прибутки». 

«Для того, щоб переробити всю цю продукцію в продукти з доданою вартістю і робити це як Європейський Союз, нам треба лише десь 17-18 млрд доларів інвестицій. Це невеликі суми і нам давно треба було б їх залучити», — пояснив Козаченко. 

Великою перешкодою у вирішенні цих питань, за словами експерта, є відсутність права власності на землю: «Якщо ви не маєте права власності, то не будете робити довготермінові інвестиції. Адже хтось може її відібрати, а ви залишитесь винними мільярди доларів». 

«Проте галузь все одно розвивається бурхливо. За останній час ми залучили в аграрну сферу досить багато інновацій, зокрема тих, які стосуються діджиталізації. Ми маємо сьогодні найкращі розробки в сфері діджиталізації та управління сільськогосподарським виробництвом. І зараз нам треба звернути увагу на зрошення: ми мали в радянські часи майже 2,5 млн гектарів під зрошення, зараз десь 0,5 млн, а нам треба не менше, як 4 млн для того, щоб щороку примножувати. Треба відновлювати джерела водопостачання, які ми, на жаль, втрачаємо, і це має бути в стратегії аграрної політики під номером один», — наголосив Леонід Козаченко. 

Наостанок експерт торкнувся й питання, чи побачить українська економіка доходи від реалізації  рекордного врожаю зерна: «Прибутки, думаю, будуть реінвестовані, особливо в купівлю землі. Фізичні особи можуть це зробити. Проте, на жаль, велика частина фермерів, які купують землі, не мають відношення до сільського господарства. Вони можуть купити 200 гектарів землі і перепродати її через 4-5 років, коли юрособи почнуть купувати і вартість на неї мінімум вдвічі зрости». 

«Тому зараз ті, хто отримає прибутки від реалізації зерна, будуть використовувати кошти на купівлю землі та гаситимуть борги», — підсумував експерт.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *