Ринок добрив цьогоріч може повернутись до довоєнного рівня

Ринок добрив в Україні нестабільний вже протягом двох років. Через повномасштабну війну фермери відчували дефіцит добрив, поставки стали складнішими, а ціни часом перевищували всі можливі. Однак експерти прогнозують, що до 2024 року український ринок добрив повернеться до довоєнного рівня, оскільки споживання добрив відновлюється набагато швидше, ніж очікувалося. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Наприклад, ціна на аміачну селітру OSTCHEM наприкінці 2021 року становила 28 000 гривень за тонну. Ціна на це добриво залишалася незмінною ще деякий час після початку повномасштабного російського вторгнення. Однак у квітні 2022 року через воєнний стан розпочалася консервація Одеського припортового заводу (ОПЗ), найбільшого в Україні виробника добрив. 

Згодом розпочались проблеми із поставками, а вже наприкінці серпня 2022 р. через різке подорожчання газу та курсові коливання аміачна селітра подорожчала до 34,8 тис. грн. У грудні 2022 р. вартість добрива у незалежних трейдерів варіювалась в діапазоні 35,1-37,5 тис. грн/т EXW склад продавця.

Проте вже у лютому 2023 р. через сезонне збільшення попиту та падіння ціни на газ компанія змогла знизити ціни на селітру. Наприкінці лютого її можна було придбати за 28,5 тис. грн/т.

У квітні 2023 р. вартість «королеви мінеральних добрив» — аміачної селітри — було знижено до 20 тис. грн/т. Влітку вартість добрива коливалась в межах 15-18 тис. грн/т. А вже у вересні рівень цін повернувся до квітневого показника.

Станом на кінець грудня 2023 р. мінеральні добрива OSTCHEM з доставкою до господарства коштували:

  • аміачна селітра — 20,9 тис. грн/т;
  • ВАС — 17,4 тис. грн/т;
  • карбамід — 21,2 тис. грн/т;
  • КАС-32 — 19 тис. грн/т.

Нагадаємо, новий 2024 р. в Україні розпочався з дефіциту аміачної селітри. В грудні 2023 року українські заводи в Черкасах та Рівному виробили лише 59 тис. т продукції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *