Ринок землі вже показав першу гримасу: перевірки очікують власників дачних ділянок

Ринок землі показав свою першу гримасу. Виявилося, що тепер нотаріуси мають піддавати перевірці не лише покупців земельних паїв, а й тих, хто купує дачні ділянки. А це неабияк гальмує процедуру, яка досі займала не більше ніж півгодини.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.today.ua.

Про проблему, яка несподівано виникла з відкриттям ринку землі, розповіла глава київського відділення Нотаріальної палати України (НПУ) Наталія Козаєва.

Згідно з новими правилами, єдиними для всіх земельних ділянок, які купуються і продаються, тепер нотаріуси повинні перевіряти за спецпроцедурою усіх покупців. Включаючи і тих, хто купує невеличку дачну ділянку розміром у кілька соток. Люди змушені доводити походження своїх грошей, збираючи різноманітні довідки.

«Під обмеження потрапили не тільки пайові ділянки, а й звичайні кооперативні, садові, дачні у 5-10 соток, які раніше без проблем продавали, а нотаріуси завіряли угоди. Їх включили в систему перевірок. Справа в тому, що вони вважаються землями для ведення садівництва», — пояснила нотаріус.

Інша річ, коли йдеться про покупку декількох гектарів землі. Тоді з’ясування джерела доходів, можливо, і виправдане. Хоча, якщо виходити з того, що в Україні є навіть земля, гектар якої коштує менше тисячі доларів, то покупку, наприклад, двох-трьох гектарів теоретично може собі дозволити навіть пенсіонер, що років п’ять заощаджував буквально на всьому.

Ну, а що стосується невеликих дачних ділянок, то на них, як правило, цінність представляє лише будиночок, а не маленький шматочок землі. Тому доводити походження тисячі-двох доларів, за які можна придбати багато дачних ділянок — справа невдячна. Однак на догоду закону покупцеві тепер доведеться надати довідку щодо продажу нерухомості, або довідку про зарплату з місця роботи.

Щоб уникнути зайвої паперової тяганини, нотаріуси пропонують унести поправку в закон, виключивши землі, які не є пайовими, з переліку тих, які вимагають спеціальної перевірки. Це полегшить процедуру купівлі-продажу невеликих ділянок землі, в якій не може бути корупційної складової.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *