На тлі сезонного зниження світових цін на зернові й олійні культури додатковим чинником тиску на котирування в Україні стало різке зміцнення гривні протягом останнього тижня.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.
Зниження закупівельних цін на зерно змушує виробників стримувати продажі, що призведе до поступового скорочення валютних надходжень і , як наслідок, до чергового стрибка курсу. Тому в подібних ситуаціях важливі дії Нацбанку, як регулятора ринку. В останні дні внаслідок значного збільшення пропозицій валюти курс долара опустився на 1% з 27,6 до 27,34/27,37 грн/$.
Під час вчорашньої сесії Нацбанк чотири рази виходив на торги, викуповуючи надлишки валюти та поступово зменшуючи ціну закупівлі. Останні два рази він купував валюту по 27,385 грн/$, не дозволяючи курсу просісти нижче.
За оцінками учасників ринку, вчора Нацбанк був основним покупцем валюти, придбавши щонайменше 100 млн $. Головними продавцями валюти стали компанії НАК Нафтогаз, яким необхідно сплатити податки за 2-й квартал, а також великі експортери, що намагалися скористатися високим курсом на зниженні.
Тиск на курс долара почався ще у середу, коли нерезиденти продавали валюту, щоб розрахуватися за придбані на аукціоні Мінфіну гривневі ОВДП.
На аукціоні у вівторок Мінфін зміг залучити до бюджету 4,9 млрд грн на 4 місяці під 7% річних та 189,8 млн $ на 18 місяців під 3,6%. Мінфін продовжує поступово знижувати вартість позик, тому відхилив заявку на купівлю ОВДП на суму понад 1 млрд грн під 7,82% річних через надто високу ставку.
Стабілізація бюджетних показників на тлі активного позичання та переакредитації зменшують спекулятивний попит на валюту, що призводить до зниження курсу.
Джерело: propozitsiya.com