Робота в Естонії — фермери проти депортації українських заробітчан через порушення карантину

«Хмари», які густішали над українськими заробітчанами через загрозу депортації за порушення коронавірусного карантину в Естонії, стали потроху розвіюватися після того, як місцеві фермери заявили про незгоду з приписом Департаменту поліції і прикордонної охорони про висилку дев’яти українських сезонних робітників. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на segodnya.ua.

Сільгоспвиробники стверджують, що українці не працювали на полях, а прибирали свої житлові приміщення.

«Ніде не сказано, що люди мусять сидіти на карантині склавши руки. Робітники перебували на самоізоляції протягом двох тижнів, і ніхто з них у цей час не виконував своїх робочих обов’язків і тим більше не мав контакту з суспільством», — заявив Тійт Нійло з ферми Nopri.

«І проведений рейд, і те, що відбувалося слідом за ним, збивають з пантелику як працівників, так і роботодавців. Чотирьом нашим працівникам було наказано покинути Шенгенську зону протягом семи днів, водночас оскаржити припис про виїзд можна протягом 30 днів, — сказав генеральний директор Plantex AS Андрес Аган. — Чоловіки здорові як бики і хочуть працювати. Підкоритися наказу і виїхати додому вони все одно не можуть, тому що авіасполучення з Україною порушене, — це абсурдна ситуація».

«Ми взяли на себе витрати з транспортування цих людей до країни, тестування їх на наявність вірусу та проведення карантину без роботи, і ми розраховували, що вони залишаться в країні протягом певного часу і працюватимуть, — сказав власник Hobulased OÜ Прійт Ояма. — Якщо їх вишлють, то нам доведеться почати пошук співробітників з нуля».

Як повідомляє видання, група заробітчан прибула до Естонії на сезонні роботи оплаченим фермерами спецрейсом 21 липня. Їх протестували на COVID-19 в Талліннському аеропорту (позитивними виявилися три проби), а потім помістили на карантин на два тижні перед початком роботи, після чого знову протестували.

Під час перевірки протягом карантину з’ясувалося, що правила самоізоляції в різному вигляді були порушені 46 разів. Серед іншого були обґрунтовані підозри, що 17 осіб, яким слід було перебувати в самоізоляції, працювали.

Після цього міністр внутрішніх справ Март Гельме заявив, що порушники мають бути покарані за всією суворістю закону, а міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу заявив, що вони мусять бути вислані з країни.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *