Розмаїття використання ріпаку у світі сприяє його вирощуванню в Україні – досвід фермерів

Поширення практик здорового харчування та суспільний попит на збереження екології та захист біорізноманіття сприяють розповсюдженню методів сталого розвитку у сільському господарстві, спрямовуючи увагу агровиробників на здорові та альтернативні рішення, за допомогою яких сільське господарство впливає на формування екологічно свідомої економіки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Сorteva Agrisicence.

Насіння ріпаку має багато позитивних властивостей як у сфері вирощування, так і в сфері використання, завдяки яким воно значно допомагає розвитку здорового харчування та виробництва екологічного палива. Незважаючи на повномасштабну війну, розпочату росією, в Україні виробництво ріпаку зростає — у 2022 році в нашій країні було зібрано 3,1 млн тонн ріпаку проти 2,9 млн тонн в 2021 році.

Широке портфоліо гібридів озимого ріпаку бренду Pioneer® міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience дає змогу фермерам обрати гібрид, максимально придатний для кліматичних та ґрунтових особливостей їх полів.

Але всі гібриди – класичні PT271, PT275, PT302, PT303, низкорослі гібриди MAXIMUS® PX128, PX131 та гібриди для виробничої системи Clearfield® PX125CL, PT279CL – забезпечать відмінний результат, підтверджують фермери.

«Минулого року я вперше сіяв ріпак і взяв для проби у декількох виробників насіння. Так в ріпак бренду Pioneer® від компанії Corteva я просто закохався – з ним зручно працювати, рослинки добре зійшли восени, навесні почали чудово кущитися. Цей ріпак як слухняна дитина – просто не нарадуюся на нього. Тому цього року братиму тільки ріпак Pioneer®», – ділиться своїм досвідом Микола Комісарук, агроном та співвласник СФГ Комісарука І. В.

Директор вінницького СТОВ «НИВА» Сергій Царюк погоджується з колегою:

«Навіть попри нестачу вологи навесні ми вийдемо цього року на хорошу врожайність ріпаку. Також хочу відзначити, що гібриди бренду Pioneer®, які ми сіяли в себе, стійкі до хвороб та добре відновлюються після зими. Я однозначно сіятиму їх далі та готовий рекомендувати всім». 

Щоб захистити отримані сходи ріпаку від бур’янів, в портфелі Corteva є два інноваційні гербіциди, які дозволяють отримати максимальну ефективність без надмірного впливу на довкілля. Це препарати унікальної дії на основі інноваційної молекули Arylex™ active. Гербіциди БелкарТМ (для осіннього застосування) чи СлашТМ (для весняного використання) контролюють в посівах ріпаку озимого проблемні дводольні види бур’янів, зокрема деякі види хрестоцвітих. Також, для захисту ріпаку від комплексу хвороб, особливо проти альтернарозу, фомозу та склеротиніозу, актуальним буде застосування фунгіцидного рішення Аканто Плюс®, яке не тільки ефективно захищає рослини, а також чинить виражений фізіологічний вплив на рослини ріпаку. 

Інноваційні гібриди ріпаку передової генетики Pioneer® від Corteva, передові засоби захисту рослин та вчасні поради агрономічної команди, які завжди на зв`язку з фермерами сприяють ефективності та успіху вирощування цієї олійної культури на полях агровиробників.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *