Румунські фермери через посуху закликають уряд оголосити надзвичайний стан

Уряд Бухареста вимагає підтримки від Європейської комісії для фермерів, які постраждали від посухи.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на www.rri.ro.

Безпрецедентна посуха, яка охопила Румунію цього літа, повністю знищує посіви та завдає значних збитків фермерам. Вони вже побоюються, що не зможуть повернути свої інвестиції. Особливо драматична ситуація на півдні та сході країни, де запаси води сильно скорочені. У цьому контексті румунські фермери закликали владу вжити необхідних заходів для оголошення стану стихійного лиха через посуху. Щоб підтримати фермерів, які постраждали від посухи, румунський уряд закликав Європейську Комісію схвалити надання фінансування, що становить від 70 до 85% прямих виплат на агроекологічні та кліматичні заходи, передбачені Національною програмою сільського розвитку 2014-2022.

З іншого боку, виробникам яблук, виноградникам, а також свинарям і птахівникам румунський уряд має намір надати 51,6 мільйона євро допомоги, з яких 25,5 мільйона євро від європейських фондів і решта від національного бюджету, — повідомило Міністерство сільського господарства. 

Крім того, Національним стратегічним планом на 2023-2027 роки було передбачено інвестиції в місцеві зрошувальні системи від європейських фондів у розмірі 100 мільйонів євро. Згідно з даними, зібраними цією установою, посуха скомпрометувала майже 107 тисяч гектарів сільськогосподарських культур у 20 повітах Румунії. Через посуху в понеділок вранці Дунай досяг мінімального рівня. Дебіт ріки на вході в Румунію становив лише 1950 кубометрів на секунду, що значно нижче багаторічного середнього показника в 2500 кубічних метрів на секунду. 

Гідрологи повідомили, що до кінця тижня рівень води в Дунаї продовжує знижуватися до 1850 метрів за секунду. Ситуація особливо тривожна на півдні Румунії. У повіті Долж, наприклад, низький рівень вод Дунаю перешкоджає використанню води річки для зрошення, що є безпрецедентною ситуацією за останні 70 років. Слід зазначити, що лише за добу рівень Дунаю впав на 7 сантиметрів.

У цьому контексті голова Асоціації фермерів Румунії Данієль Ботеною попереджає, що екстремальна посуха, яка вплинула на сільськогосподарські культури цього року, матиме негативний вплив на сільськогосподарське виробництво й наступного року, оскільки сільськогосподарські роботи більше не можна виконувати вчасно та якісно. Ось чому, каже він, Румунія повинна адаптувати свою зрошувальну систему до нових технологій, та віддавати перевагу посухостійким культурам.

В той час як фермери борються з посухою, новини від метеорологів також не є радісними. Посуха — це лише початок, настануть важкі часи, — стверджує голова Румунського метеорологічного товариства Іон Санду, який попереджає, що раптом уряду доведеться вжити заходів для захисту країни від таких явищ, які повторюватимуться.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *