Середній та малий бізнес виробляють 75% аграрного ВВП, – Андрій Дикун

Левову частку валового внутрішнього продукту (ВВП) в агросекторі виробляють не великі холдинги, а середній бізнес, і ця категорія підприємств потребує найбільшої підтримки, заявив очільник ВАР Андрій Дикун під час виступу на Форумі на тему «Трансформація продовольчих систем в Україні», організованому 17-18 жовтня в Римі проєктом «Німецько-український агрополітичний діалог».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Невірною є думка, що в Україні ефективні лише великі аграрні холдинги та малоефективний середній аграрний бізнес. Наприклад, практично всі великі агрохолдинги в Україні давно ліквідували  молочне скотарство. Сьогодні молочні ферми, а це додана вартість та ефективність, залишилися саме у середнього та малого агробізнесу. Середній бізнес виробляє 65% аграрного ВВП, 25% виробляє великий аграрний бізнес, і 10% – дрібний агробізнес, а взагалі частка агробізнесу у ВВП України становить 17%», – зазначив Андрій Дикун.

Читайте також: Держпідтримка аграріїв зменшується шостий рік поспіль.

Він також наголосив, що за підрахунками експертів прямі збитки агросектору на кінець 2023 року становитимуть понад 3 млрд доларів.

«Наразі виживання аграрних підприємств – питання номер один для нашої держави. Ми можемо багато говорити про відновлення та про те, як будемо інтегруватися після Перемоги, але зараз у нас лише одна стратегія – вижити. Сподіваюся, представники міжнародних та європейських державних органів, недержавних організацій та професійних об’єднань в сфері аграрної політики та сільського розвитку, зрозуміють, що український агросектор як ніколи потребує підтримки, адже це пряма допомога економіці України та наша спільна перемога», – додав очільник ВАР.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *