Шанс на порятунок: вчені знають, як вирішити проблеми із кліматом і браком їжі до 2050 року

За підрахунками експертів, до 2050 року людству знадобиться на 70% більше харчових ресурсів, оскільки населення виросте до 10 млрд осіб. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на poglyad.

При цьому екологи все частіше відзначають руйнівну для клімату роль тваринництва і закликають відмовитися від м’ясомолочних продуктів. У новому дослідженні вчені розповідають, що необхідно зробити світовому співтовариству, аби забезпечити людство потрібними ресурсами до середини століття.

Дане дослідження розглядає зміну клімату та очікувану нестачу їжі як одну комплексну проблему. Вчені підкреслюють, що саме комплексний підхід може стати ключовим до вирішення настільки глобальних проблем — важливо враховувати як дії в одній сфері вплинуть на події в інших.

«Якщо не розглядати ці [проблеми] як одне ціле, боротьба зі зміною клімату і пов’язані з системою харчування стратегії адаптації можуть виявитися неефективними або навіть контрпродуктивними», — пишуть автори дослідження.

Дослідження відзначає, що великі і малі компанії в сфері тваринництва, транспорту та інших складових сільського господарств відповідальні за 21-37% викидів парникових газів у світі. Однак автори підкреслюють, що це співвідношення можна змінити за допомогою таких заходів, як боротьба з витратами їжі. Реформа в зборі врожаїв, зберіганні та упаковці їжі може скоротити парникові викиди розтрат їжі, які зараз складають 8-10% від загальних викидів світової економіки.

Основну роль в реформі вчених відіграє масовий перехід на рослинне харчування. За підрахунками експертів, така трансформація дозволить скоротити викиди на 15%, звільнивши сільськогосподарські угіддя для вирощування овочів, фруктів та інших подібних культур. Вчені також покладають надію на більш ефективну боротьбу з ерозією ґрунтів, чергування рослинних культур і впровадження більш органічних добрив.

«Дії, спрямовані на зміну лише певних частин харчової системи, не вирішують кліматичну кризу», — говорить Синтія Розензвейг, вчений NASA і головний автор роботи. — «Необхідно, щоб всі зрозуміли свої ролі і можливості, і щоб вони були поінформовані щодо рішення на шляху до повсюдної трансформації».

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *