Шість міфів про ГМО

Кожен хоча б раз чув термін «ГМО», і навіть якщо ви не зовсім розумієте, що він означає, напевно бачили етикетки «без ГМО» на упаковках продуктів харчування. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на life.nv.ua.

Вживання в їжу ГМ-продуктів викликає гарячі суперечки, і часто буває складно відрізнити правду від вигадки. Існує досить багато помилок, які важливо відокремити від фактів, аби зрозуміти, як застосування генної інженерії впливає на фермерство, продовольчу систему і наше здоров’я.

Що таке ГМО?
ГМО означає «генетично модифікований організм». Як правило, це рослини, тварини або мікроорганізми, які були модифіковані для досягнення бажаних властивостей ыз використанням методів генної інженерії (штучна зміна генетичного коду). У різних країнах світу вирощуються генетично модифіковані кукурудза, соєві боби, картопля, пшениця, бавовна, лосось.
Генетична модифікація може бути проведена для отримання нових властивостей, наприклад, поліпшення сільськогосподарських характеристик культури або підвищення її поживної цінності. Більшість модифікованих рослин має стійкість до посухи, комах-шкідників, гербіцидів і збудників різних захворювань.

ГМО можуть змінити ДНК людини
Якби це було правдою, то гени будь-якого продукту, наприклад банана, картоплі або кукурудзи, могли б проникнути в нашу ДНК і щось там змінити. Але це не так. Травна система розщеплює гени продуктів, які ми споживаємо, без будь-якого впливу на нашу власну генетичну структуру. Наші гени створені з будівельних блоків, які ми отримуємо у процесі перетравлення будь-якої їжі, незалежно від того, піддавалася вона генетичній модифікації чи ні.

ГМО шкодять здоров’ю людини
З 1970-х років вчені вивчають ризики, пов’язані з впливом ГМО на здоров’я людини. У США комітет з 50 вчених, дослідників і фахівців від сільського господарства та біотехнологій проаналізував майже 900 наукових статей, опублікованих за останні три десятиліття на тему впливу ГМ-культур на організм людини і навколишнє середовище. Аналіз тривав два роки. За підсумками дослідження в сотнях наукових робіт не було знайдено жодних доказів негативного впливу генетично модифікованих продуктів на здоров’я людини. Ба більше, було виявлено свідчення позитивного впливу ГМО на здоров’я людей. Вони виявлялися в скороченні кількості інсектицидних отруєнь і підвищенні рівня вітамінів — наприклад, у модифікованій кукурудзі міститься в 8 разів більше вітаміну С, у 169 разів більше бета-каротину і вдвічі більше фолієвої кислоти.

Всі продукти в магазині — це ГМО, якщо на них немає етикетки з протилежною інформацією
Етикетка «без ГМО» — це добровільне маркування, за яке платять компанії. Ці ярлики можна наносити на продукти, у яких навіть немає ГМО-аналога. Якщо на продукті немає етикетки «без ГМО», це не означає, що він їх містить. Ця позначка не є обов’язковим позначенням, 3 жовтня 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, який дозволяє не маркувати продукцію, що не містить ГМО.

ГМ-продукти викликають рак, аутизм, алергію, безпліддя та інші захворювання
Єдине, що в теорії можуть викликати генетично модифіковані продукти — алергію у людей, які до неї схильні. Оскільки алергія — це відповідна реакція організму на чужорідний білок, будь-який білок з ГМО може її спровокувати. Однак усі модифіковані продукти ретельно тестують на алергени перед тим, як пускають у продаж. Хоча деякі люди переконані, що ГМ-продукти здатні викликати рак, досі немає зафіксованих випадків смерті або хвороби, пов’язаних з ГМО.

ГМО шкодять навколишньому середовищу
Генетична модифікація приносить багато екологічних вигод. ГМ-культури, стійкі до гербіцидів, дозволяють фермерам рідше обробляти землю. Крім того, генна інженерія дозволяє вирощувати сільськогосподарські культури, більш стійкі до екстремальних погодних умов, таким як посуха і сильна спека, що, до всього іншого, допомагає економити воду. Вважається, що скорочення використання пестицидів, пов’язане з вирощуванням стійких до комах ГМ-культур, і зменшена обробка ґрунту сприятливі для популяцій бджіл та інших запилювачів.

Органічні продукти безпечніші, ніж ГМО
Органічне землеробство — це метод вирощування, а зміна генів — метод розведення, тож це все одно, що порівнювати яблука з апельсинами. Крім того, органічним виробникам дозволено використовувати певні типи пестицидів, тому деякі ГМО можуть вважатися безпечнішими, ніж органічні. Прикладом є ГМ-картопля, стійка до фітофторозу — їй не потрібні токсичні речовини для боротьби з цією хворобою. В ідеалі генетична модифікація має використовуватися для поліпшення органічного землеробства.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *