Главная / АГРОНОВИНИ / Що радять економісти фермерам, у яких немає грошей на придбання землі

Що радять економісти фермерам, у яких немає грошей на придбання землі

Купити землю після скасування мораторію малим господарствам буде простіше. Фермери зможуть отримати широкий доступ до банківських позик, у тому числі — на придбання землі. Що це за новий інструмент і як він працюватиме. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Економічна правда».

Як допомогти фермерам і малим агрокомпаніям отримати доступ до фінансування, яке знадобиться їм для придбання землі в разі запуску ринку? Відповідь на це питання — ключ до успіху реформи.

Один з головних страхів фермерів, які виступають проти ринку землі, — як їм конкурувати з агрохолдингами та великими покупцями без достатнього фінансового ресурсу.

Як показали дискусії з банкірами та аграріями, головна проблема в кредитуванні банками малих фермерів в Україні — не відсутність кредитних ресурсів у банків і навіть не вартість обслуговування позик.

Якщо в ЄС для виходу «в плюс» потрібно вирощувати злакові на 500 га і більше, то в Україні це виходить і на 100 га. З урахуванням величини маржі вартість позик — не найбільша перешкода для доступу до фінансування.

Стримує кредитування відсутність у невеликих аграрних компаній та фермерів ліквідних застав, фінансової грамотності та культури ведення звітності. Якщо другу і третю проблеми можна вирішувати шляхом навчання фермерів, то перша проблема — це прерогатива держави.

Проведений Світовим банком у 2016 році аналіз 60 державних програм часткового гарантування кредитів у 54 країнах показує, що майже всі ці програми самодостатні.

Одразу після запуску ринку землі реальної ринкової ціни на землю в конкретному районі ще може не бути. Банки, надаючи кредити під такі ділянки, працюватимуть з «віртуальною» величиною, яка після становлення ринку може і збільшитися, і зменшитися.

Саме тому команда Світового банку разом з НБУ, Мінфіном, Мінекономіки і банківським співтовариством активно працює над тим, щоб часткове гарантування кредитів для малого і середнього агробізнесу з’явилося в Україні одночасно з появою ринку землі.

Часткове покриття ризиків може стати головним інструментом допомоги малим гравцям ринку в перші п’ять-сім років після старту реформи.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

У ОАЕ навчилися вирощувати овочі та фрукти без води та ґрунту

Вертикальне сільське господарство повинне вирішити проблему забезпечення овочами та фруктами населення Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) ...

David Montgomery Womens Jersey