Щоб заїхати в Україну через ПП Дорогуськ, водії змушені чекати понад місяць

Час очікування водіїв вантажівок на виїзд з Польщі через кордон з Україною в Дорогуську збільшився до понад 30 днів. За даними Палати податкової адміністрації в Любліні, причиною є активізація протесту перевізників, які кожні три години пропускають один транспортний засіб.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на RMF24.

«Орієнтовний час очікування – з урахуванням нинішнього пропуску транспортних засобів перевізниками – понад місяць», – повідомили в адміністрації. 

Зазвичай час очікування такої кількості транспортних засобів на розмитнення в Дорогуську становить близько 68 годин. Наразі черга вантажівок становить приблизно 40 км і сягає міста Маринін у гміні Седліще.

Лідер протесту перевізників у Дорогуську Едіта Озигала пояснює, що протест став активнішим через те, що тепер кожні три години в бік України пускають одну вантажівку. Досі вони пропускали 3 машини на годину. 

«Протест триває вже вісім тижнів, треба якось змінювати тактику. Сім тижнів наші поступки українській стороні не принесли результату, тому зараз ми активізуємо протест», – пояснила вона. 

У Гребенному в черзі на митне оформлення стоять 950 автомобілів, тобто чекають 12 днів. За нормальних умов це було б близько 80 годин.

Протест перевізників перед переходом у Дорогуську, який тривав із 6 листопада, 11 грудня розв’язав бургомістр гміни Войцех Сава. Водночас перевізники подали ще одну заявку на новий збір з 18 грудня по 8 березня, який також заборонили. Окружний суд у Любліні скасував рішення міського голови і протестувальники повернулися на кордон.

Водночас триває акція протесту перед прикордонними переходами в Гребенному (Люблінське воєводство) та Корчова (Підкарпатське воєводство), де перевізники пропускають кілька автомобілів на годину.

Перевізники вимагають, серед іншого: запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення вантажів, за винятком гуманітарної допомоги та речей для української армії; призупинення дії ліцензій для компаній, створених після початку війни в Україні, та їх перевірка.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *