Сільгоспвиробники можуть розраховувати на зниження вартості перевезень, – думка експерта

Протягом 2022 року аграрна логістика була в центрі уваги. Експортери шукали будь-які можливості вивезти зерно з України, що відобразилось на значному зростанні цін усіх складових логістики агропродукції – від тарифів на перевезення до фрахту суден.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на UkrAgroConsult.

Починаючи з січня, ринкові гравці відмічали, що на фоні скорочення обсягів експорту залізнична та автомобільна логістика агропродукції знизилась в ціні до 50% для спотових перевезень.

До кінця поточного МР експортний потенціал України знаходиться на рівні 22-24 млн тонн зернових, олійних та продуктів переробки. Вантажна база поступово зменшується, а через декілька місяців попит на послуги перевізників буде на значно нижчому рівні, що відповідає історичним показникам сезонності в аграрній логістиці, вважає аналітик ринку логістики Максим Харченко.

Та справа в тому, що експортний потенціал в 2023/24 МР знизиться ще на 25-30%. За прогнозами УкрАгроКонсалт, експортні обсяги зернових в наступному році очікуються на рівні 30 млн тонн. Це призведе до збільшення конкуренції поміж видами транспорту на доставку зерна до портів та західних кордонів, і, як наслідок, до зниження цін на логістику.

Вже зараз Укрзалізниця починає вводити низку заходів для зменшення ціни на перевезення. По інформації УЗ, зараз загальна вартість перевезення зерна у вагонах Укрзалізниці на відстань 655-710 км складає:

  • в напрямку портів – 32.3$ за тонну;
  • в напрямку західних переходів – 52.2$ за тонну.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *