Агросектор відповідає за 95% викидів аміаку, які сприяють утворенню шкідливих вторинних твердих речовин.
Три чверті його надходить із гною, а 20% — з неорганічних добрив. Рішення для скорочення викидів аміаку є, проте фермери стверджують, що не мають на них ні грошей, ні часу.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uzhgorodka.uz.ua.
За оцінками аудиторів, європейська політика щодо подолання викидів сільського господарства недостатня. Хоча рішення існують, фактори витрат і часу часто означають, що фермери не здатні їх реалізувати.
Способи скорочення викидів аміаку передбачають вдосконалені стратегії годівлі худоби, ефективніші способи використання добрив та закрите зберігання гною. Однак фермери стверджують, що не мають ні грошей, ні часу на ці рішення.
«Ми всі хотіли б вести господарство стійко, але ціни часто навіть не покривають наші витрати і, звичайно, не покривають інвестиції», — заявила Доріс Летіна з Європейської ради молодих фермерів (CEJA) під час форуму «Чисте повітря» в Братиславі.
Вона стверджує, що фермерам слід скористатися більш простим доступом до ноу-хау щодо сталого землеробства, оскільки їм не вистачає часу на пошуки інформації.
Доріс Летіні не подобаються розмови про те, що фермери — це «погані хлопці», які забруднюють повітря. Вона підкреслила, що люди, як правило, забувають, що фермери переконують їх, що слід менше їсти.
З цим погоджується і державний секретар міністерства сільського господарства Словаччини Габріель Циссай.
За його словами, викиди аміаку ніколи не можуть бути нульовими. Він вважає, що «рішення полягає в пошуку технології, яка могла б використовувати аміак до того, як той забруднить повітря».
Проблема забруднення повітря різна, якщо порівнювати малі та великі ферми.
«Важливо знати, що в Австрії є сільське господарство малого масштабу, це переважно сімейний бізнес. І цю структуру потрібно враховувати, коли ми говоримо про успішні способи скорочення викидів аміаку», – відзначає міністр сільського господарства Австрії Марія Патек.
Джерело: propozitsiya.com