Скасування відшкодування ПДВ експортерам не допоможе переробній галузі, — Дмитро Кохан

Всеукраїнська Аграрна Рада виступає категорично проти ініціативи влади щодо скасування ПДВ для експортерів сировини. Замість того, щоб забирати кошти в експортерів, необхідно розробити систему стимулів для переробників, заявив радник голови Всеукраїнської аграрної ради Дмитро Кохан.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

За його словами, скасування ПДВ для експортерів не допоможе запустити масштабну переробку. Для цього потрібні фінансовий ресурс та стабільність в країні.

«Влада аргументує цю ініціативу тим, що всю сировину мають переробляти в Україні. Але для того, щоб розвивати переробну промисловість, потрібні гроші і час. Малі виробники не мають таких можливостей, тому вони просто здаватимуть продукцію на великі підприємства. А ті починають занижувати закупівельну ціну, розуміючи, що виробник однаково нікуди не дінеться, саме так у наших реаліях працюють ініціативи. Тому, звісно, переробляння потрібно розвивати, але його стимулювати в інший спосіб, наприклад, залученням додаткових коштів, створенням пільгових умов, а не банальним «нагинанням» виробників сировини», — пояснив Кохан.

Він наголосив, що держава має докласти всіх зусиль, щоб стимулювати розвиток переробної галузі в Україні.

«Зараз, коли у країні війна, ніхто не вкладатиме грошей у переробку, навіть якщо заборонити вивезення всього зерна з України. Що ж до повоєнного відновлення, то замість скасування ПДВ для експортерів сировини держава має стати драйвером цих процесів і знаходити кошти під будівництво заводів, щоб надавати пільгові кредити», — резюмував Кохан.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *