Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Скільки коштуватиме цьогорічна весняна посівна? | ► КОППСТ

Скільки коштуватиме цьогорічна весняна посівна?

Генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль заявив, що цьогорічна весняна посівна кампанія коштуватиме українським аграріям близько 200 млрд грн. Про це він розповів на Українське Радіо, пише Пропозиція з посиланням на bizagro.com

«Якщо говорити узагальнено, то практично всі області нині заходять у весняно-польові роботи. Залежно від дозрівання ґрунту, погодних умов у різних областях різний рівень інтенсивності робіт. Якщо говорити про забезпеченість матеріальними ресурсами, то в розрізі областей вона також різна. І якщо говорити про загальну проблематику, яка найбільш актуальна, крім бомбардувань прифронтових регіонів, то це, звичайно, забезпечення кадровим потенціалом. Ми відчуваємо «голод кадрів». Це ми констатуємо вже котрий рік поспіль, і ця проблема посилюється, на жаль. Ніде не ділася проблема з фінансуванням. Ця кампанія, найімовірніше, «перевалить» десь за 200 млрд грн. Це величезна цифра, яку потрібно розуміти, з яких ресурсів профінансувати», – сказав Коваль.

За його словами, під час весняно-польових робіть аграрії планують відвести до 6 млн га під ярий зерновий клин. Структура посівів, за словами експерта, цього сезону особливо не зміниться, проте посіви сої точно скоротяться, бо торішні 6 млн тонн урожаю обвалили ціни на цю культуру. Разом із цим, забезпеченість посівної міндобривами теж на рівні минулих років.

«Водночас викликом для аграріїв, окрім суто воєнних ризиків для прифронтових регіонів, залишається «кадровий голод». Через це Україні доведеться запрошувати іноземців на сезонні роботи. А ще не тішить погода. Через брак опадів земля із зими вийшла з тріщинами, а це означає, що задля збереження вологи для посівів треба буде дуже сконцентровано і швидко сіяти більшість культур», – сказав очільник УАК.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *