Главная / АГРОНОВИНИ / Спека в Європі призведе до зниження врожаю зернових

Спека в Європі призведе до зниження врожаю зернових

Дві хвилі рекордних температур влітку 2019 р. посилюють негативні тенденції в Європі щодо виробництва основних культур. Зокрема уже знижено прогноз врожаю ранніх зернових та можливе зниження прогнозу по кукурудзі. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство УкрІнформ.

«Спека влітку 2019 р. загалом посилює негативні тенденції осені 2018 р., коли через несприятливу погоду у Європі зокрема скоротилися посіви озимого ріпаку — площі посіву виявились найменшими за останнє десятиліття. Також спека зменшує виповненість зерна ранніх культур, обмолот яких почали в ЄС. Єврокомісія вже знизила прогнози збору пшениці, ячменю та ріпаку. Високі температури зараз також можуть вплинути на урожай кукурудзи, оскільки у більшості країн ЄС вона вступила або вступає у фазу цвітіння. Спека знижує здатність до запилення, скорочує час цвітіння та викликає зменшення кількості зерен у качанах. Можлива й абортація частини качанів. Тому, хоча поки що аналітики дають стабільний прогноз урожаю кукурудзи, ймовірно, що ближче до осені його також буде знижено», — розповів Микола Сирота.

Слід зауважити, що ЄС — один з найбільших у світі споживачів пшениці, кукурудзи, ріпаку і ріпакової олії та багатьох інших видів сільгосппродукції. Скорочення виробництва може й не вплине суттєво на ціни на світовому ринку, але створить сприятливі експортні перспективи, перш за все, для країн Чорноморського регіону, де погодні умови сприяють отриманню одного з найвищих урожаїв зернових за останні роки.

За словами експерта, Україна може використати цю можливість для диверсифікації експорту та часткового розв’язання логістичних проблем при вивезенні урожаю, перерозподіляючи транспортні потоки.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Коронакриза призвела до затоварення ринків сільгосппродукції у США

Запаси основних польових культур у США зараз знаходяться на найвищому рівні з сезону 1987/88 років. ...

David Montgomery Womens Jersey