США та Китай домовилися про перемир’я в торговельній війні

Вашингтон поки не буде вводити нові мита на товари з КНР на суму 300 млн доларів, повідомила South China Morning Post. Раніше Трамп погрожував обкласти митом усі товари з КНР, якщо Пекін не піде на поступки. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dw.com.

США та Китай напередодні зустрічі на вищому рівні на полях саміту країн “великої двадцятки” в Осаці домовилися про перемир’я в торговельній війні. Вашингтон погодився поки не вводити додаткові мита на товари з КНР на суму 300 млн доларів, повідомила в четвер, 27 червня, газета South China Morning Post з посиланням на інформовані джерела. Деталі домовленості будуть оприлюднені пізніше в узгоджених сторонами прес-релізах, однак спільної заяви не буде.

Згідно з повідомленнями, президент США Дональд Трамп та голова КНР Сі Цзіньпін обговорять торгову війну 29 червня в кулуарах саміту G20 в Осаці. Напередодні Трамп повідомив, що торговельна угода з Китаєм можлива. але якщо сторонам не вдасться домовитися, то США будуть готові ввести штрафні мита практично на весь китайський імпорт.

Дві найбільші економіки світу обклали один одного штрафними митами, що призвело до уповільнення зростання світової економіки. США звинувачують КНР у нечесній конкуренції.

Трамп загрожує ще й Індії

За кілька днів до саміту в Осаці Трамп також розкритикував Індію за занадто високі, на його думку, мита на американські товари. “Я з нетерпінням очікую можливості обговорити з прем’єр-міністром Моді той факт, що Індія вже багато років обкладає США дуже високими тарифами, а недавно підвищила їх ще сильніше. Це неприйнятно, тарифи повинні бути скасовані!” – написав Трамп в своєму мікроблозі Twitter.

Після того як Вашингтон в середині червня позбавив Індію торгових привілеїв, уряд в Нью-Делі підвищив мита на 28 видів товарів з США, в тому числі на мигдаль, волоські горіхи та яблука. Індія – другий за важливістю ринок збуту для мигдалю з Каліфорнії та яблук зі штату Вашингтон.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *