Кінець першої — початок другої декад травня характеризувалися дощовою та мінливою з коливаннями нічних і денних температур погодою.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.
Опади різної інтенсивності відмічалися майже на всій території країни у вигляді дощу.
Агрометеорологічні умови, які склалися протягом останнього місяця, для росту та розвитку озимих культур у цілому були сприятливими, а холодна погода дещо стримувала вегетацію ранніх ярих та зернобобових культур. Разом з тим, незначні приморозки на поверхні ґрунту, які спостерігалися протягом останнього часу, не мали істотного негативного впливу на рослини озимих та ранніх ярих культур.
За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН» рослини пшениці озимої перебувають на початку VІ етапу органогенезу за Куперман (фаза «вихід у трубку»), або на 33–34 стадії розвитку за Всесвітньою шкалою фаз росту і розвитку рослин (ВВСН). Висота рослин 40-45 см, довжина конуса наростання — 6,0–7,2 мм. Стан посівів добрий.
Рослини тритикале озимого перебувають на VІ етапі органогенезу за Куперман (фаза «вихід у трубку»), або на 35–36 стадії розвитку за ВВСН. Висота рослин 50-55 см, довжина конуса наростання — 20-27 мм. Стан посівів добрий.
Рослини жита озимого перебували на VІІ етапі органогенезу за Куперман (фаза «вихід у трубку»), або 37–38 стадії розвитку за ВВСН. Висота рослин 70-76 см, довжина конуса наростання — 85-90 мм. Стан посівів добрий.
Рослини ячменю озимого перебували на VІ етапі органогенезу за Куперман (фаза «вихід у трубку»), або на 35–36 стадії розвитку за ВВСН. Висота рослин 40-42 см, довжина конуса наростання — 18-20 мм. У південних областях — у фазі «поява прапорцевого листка», на ранніх посівах скоростиглих сортів цієї культури (Гордість Пальміри, Достойний) спостерігається фаза «поява колоса». Стан посівів добрий.
У ріпаку озимого на більшості площ тривають фази «утворення суцвіть», у південних областях — «масове цвітіння».
Ярі зернові колосові культури (пшениця, ячмінь, овес), висіяні 5 квітня, перебувають у фазі «кущіння», або на 28-29 стадії розвитку за ВВСН. У північних областях триває фаза «сходи», або 09-12 стадії розвитку за ВВСН. Висота рослин не перевищує 9 см. Стан посівів добрий.
У люпину вузьколистого вже наявна друга пара справжніх листків при висоті рослин 7,1-8,5 см. Стан посівів в основному добрий.
На посівах гороху рослини знаходяться у фазі «3-й листок», соняшнику та кукурудзи — «сходи». Стан посівів добрий.
Науковцями Інституту захисту рослин НААН проведено моніторинг фітосанітарного стану посівів, який показав, що триває вихід жуків піщаного мідляка на поверхню ґрунту та заселення ним посівів пшениці озимої, ячменю ярого, гороху. У посівах озимих зернових колосових культур відмічене заселення: клопами смугастим та шкідливою черепашкою, хлібними блішками, злаковими цикадами, шведськими мухами, пшеничною (чорною злаковою) мухою, злаковими попелицями та хлібною жужелицею, а також ураження рослин кореневими гнилями, септоріозом і борошнистою росою у слабкому ступені.
Джерело: propozitsiya.com