7 травня стартував перший онлайн демо-полігон аграрних інновацій.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз AgriLab.
Це дослідницький проект, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою технологій точного землеробства.
Організатор – компанія AgriSpace, за підтримки LNZ Group, Massey Ferguson, Precision Planting, АМАКО, Аgrimatco, BINFIELD та AgriLab.
Аграрії у будь-який час зможуть спостерігати за перебігом подій, станом посівів та проведенням технологічних операцій на полі у режимі онлайн через веб-камери, а також переглядати щотижневі відеозвіти та задавати запитання експертам проекту.
«Щоб агробізнес в Україні залишався рентабельним, необхідно впроваджувати інновації. Мета цього проекту – у реальних польових умовах показати аграріям як можна оптимізувати використання добрив, насіння, ЗЗР, збільшуючи при тому врожайність», – зауважив Ярослав Бойко, генеральний директор AgriLab.
На демо-полігоні вже проведено аналіз ґрунтів, картографування та оцифрування поля. Добрива будуть вноситись диференційно, що дозволить оптимізувати ресурси.
Для посіву буде використано посухостійкі гібриди соняшника та кукурудзи від компанії LNZ Group та сівалку Massey Ferguson 9108VE з системою точного висіву Precision Planting. Використання цього посівного комплексу дозволить дослідити вплив глибини посіву, швидкості роботи сівалки, притискного зусилля та двійників і пропусків під час посіву на схожість, розвиток кореневої системи та врожайність.
«Компанія АМАКО виступає технічним партнером в даному проекті. Крім сівалки буде задіяна більш широка лінійка техніки Massey Ferguson, а саме передпосівний культиватор MF 5731 Eco, телескопічний навантажувач MF TH.7038, а також трактори потужністю 130-370 к.с. Це моделі MF6713, MF7724S та MF8737S відповідно», – сказав Максим Чикунов, керівник департаменту маркетингу компанії АМАКО Україна.
«Ми ретельно перевіряємо та випробовуємо насіння та ЗЗР у максимально великій частині ґрунтово-кліматичних зон в Україні, щоб надати фермеру оптимальну технологію з оптимальною системою захисту саме на його території», – зазначила Юлія Каменєва, директор з маркетингу LNZ Group.
Для живлення рослин будуть застосовуватись добрива BINFIELD, для захисту – препарати бренду DEFENDA, а для їх внесення – навісний розкидач Rauch AXIS та самохідний оприскувач Jacto Uniport 3030 від Аgrimatco.
«Ми продемонструємо найкращі гібриди кукурудзи UNIVERSEED для даної ґрунтово-кліматичної зони, а також декілька оптимальних технологій захисту DEFENDA», – сказав В’ячеслав Панасюк, керівник Агродепартаменту LNZ Group.
Із результатами дослідження аграрії зможуть ознайомитися в режимі online у будь-який час та на польових подіях влітку. Знаходиться аграрний інноваційний демо-полігон у с. Велика Олександрівка, Бориспільського району Київської області.
Джерело: propozitsiya.com