Світове виробництво вина буде найменшим з 1961 року

Італія та Іспанія фіксують значне зниження виробництва вина щодо 2022 року через несприятливі погодні умови, які призвели до пероноспорозу та посухи. Франція стане найбільшим світовим виробником у 2023 році з обсягом трохи вищим за п’ятирічний середній показник.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на oiv.

Прогнози першого врожаю в США показують, що обсяг виробництва буде не тільки вищим, ніж у 2022 році, але й вищим за середній показник, який спостерігався за останні роки.

У Південній півкулі очікується, що обсяги виробництва вина будуть значно нижчими за показники 2022 року. Австралія, Аргентина, Чилі, Південна Африка та Бразилія сильно постраждали від несприятливих погодних умов. Єдиним винятком є Нова Зеландія, єдина країна, рівень виробництва якої у 2023 році перевищив середній показник за п’ять років.

На основі інформації, зібраної у двадцяти дев’яти країнах, на які припадає 94% світового виробництва у 2022 році, світове виробництво вина (без урахування соків і сусла) у 2023 році оцінюється між 241,7 і 246,6 млн гектарів, із середньою оцінкою в 244,1 мл. Це означає зниження на 7% порівняно з уже нижчим за середній обсягом 2022 року.

Це буде найменше виробництво з 1961 року (214 млн. гектарів), навіть менше, ніж історично малий обсяг виробництва 2017 року (248 млн. гектарів). Цей негативний сценарій можна пояснити значним спадом у основних виноробних країнах обох півкуль. У той час як у Південній півкулі Австралія, Аргентина, Чилі, Південна Африка та Бразилія зафіксували річні коливання від -10% до -30%, у Північній півкулі найбільше постраждали Італія, Іспанія та Греція. від поганих кліматичних умов у період вегетації. Лише США та кілька країн ЄС, як-от Німеччина, Португалія та Румунія, пережили сприятливі кліматичні умови, що призвело до середніх чи вищих за середні обсягів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *