Середнє значення Індексу продовольчих цін FAO в березні 2021 року склало 118,5 пунктів, що на 2,4 пункти (2,1%) вище рівня лютого. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на FAO.
Таким чином, Індекс зростає десятий місяць поспіль і досяг найвищого значення з червня 2014 року.
Середнє значення Індексу цін на зернові FAO в березні склало 123,6 пункти, що на 2,2 пункти (1,7%) нижче лютневого показника. Незважаючи на те, що вперше за вісім місяців цей показник знизився, він на 25,9 пункту, тобто, більш ніж на чверть, перевищив рівень березня 2020 року. Серед основних зернових культур найбільше (на 2,4%) знизилися експортні ціни на пшеницю, проте вони виявилися на 19,5% вищими, ніж у березні минулого року. Зниження цін на пшеницю в порівнянні з попереднім місяцем пояснюється головним чином великим обсягом пропозиції і сприятливими видами на врожай в 2021 році.
У березні також знизилися світові ціни на кукурудзу і ячмінь, причому їх зниження виявилося не таким значним завдяки незмінно високому імпортному попиту з боку Китаю, а ціни на сорго, навпаки, виросли.
Середнє значення Індексу цін на рослинні олії FAO в березні склало 159,2 пунктів, що на 11,8 пунктів (або 8%) вище лютневого показника, і досягло найвищого рівня з червня 2011 року. Збереження високих значень цього індексу головним чином обумовлено підвищенням цін на пальмову, соєву, ріпакову і соняшникову олії. Зростання світових цін на пальмову олію продовжився десятий місяць поспіль на тлі побоювань щодо низького рівня його запасів у провідних країнах-експортерах, а також поступового відновлення світової імпортного попиту. У той же час різко зросли ціни на соєву олію переважно під впливом прогнозованого активного попиту, перш за все з боку біодизельного сектору. Що стосується цін на ріпакову й соняшникову олії, то їх підвищенню сприяло подальше скорочення пропозиції, відповідно, в Канаді і Чорноморському регіоні.
Середнє значення Індексу цін на цукор FAO в березні склало 96,2 пунктів, що на 4 пункти (4%) нижче його лютневого значення. Разом з тим котирування цукру більш ніж на 30% перевищують рівень березня минулого року, що пояснюється побоюваннями щодо скорочення світового пропозиції в сезоні 2020-21 років. Зниження світових цін на цукор у цьому місяці викликане прогнозованим збільшенням обсягів експорту з Індії, попри збереження логістичних проблем. При цьому більш істотному зниженню цін в останні тижні перешкоджав підвищувальний тиск, пов’язаний з активним імпортним попитом, зокрема з боку Китаю, і підвищенням котирувань сирої нафти.
Джерело: propozitsiya.com