Главная / АГРОНОВИНИ / Світові виробники засобів захисту рослин вирішили об‘єднати свої зусилля для утилізації тари

Світові виробники засобів захисту рослин вирішили об‘єднати свої зусилля для утилізації тари

Дозвіл на такі домовленості між конкурентами повинен дати АМКУ.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на factor-news.info.

Антимонопольний комітет України розглядає заяву про надання дозволу на узгоджені дії у вигляді створення Онлайн-платформи, яка має покращити ефективність збирання використаної тари з-під засобів захисту рослин (далі – ЗЗР) для її подальшої переробки та утилізації в Україні.

ТОВ «АДАМА Україна», ТОВ «АРІСТА ЛАЙФСАЙЄНС Україна», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «БАСФ Т.О.В.», ТОВ «НУФАРМ Україна», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ФМС Україна» — це суб’єкти господарювання із міжнародними інвестиціями (транснаціональні корпорації), які в Україні розробляють, реєструють, виробляють та продають широкий спектр різноманітних ЗЗР, продуктів та інноваційних технологій для промислового та сільськогосподарського ринків тощо.

Компанії є членами «Європейської бізнес асоціації» та сам веб-майданчик для узгоджених дій планується створити в рамках реалізації Проєкту асоціації «Відповідальна утилізація використаної тари з-під ЗЗР».

Тара з-під агрохімії не підлягає подальшій переробці, а тому при неправильному поводженні з нею виникають загрози як для довкілля, так і для людей. При цьому в Україні зазначена проблема існує давно. Держава намагалась її вирішити шляхом створення державного монополіста на цьому ринку, однак крім корупції користі це не принесло: тара утилізувалась «на папер», а гроші розкрадались. Тому в 2016 році постанову Уряду, що регламентувала такий порядок, скасували, а аграрії традиційно залишились з тарою «сам на сам», та були численні випадки її використання в подальшому в побутових цілях, що несло величезну загрозу для їх життя та здоров’я.

Мета створення онлайн-платформи — підвищити ефективність збирання використаної тари з-під ЗЗР та налагодити взаємодію з ліцензіатами щодо її утилізації шляхом заповнення кінцевими споживачами ЗЗР (агрохолдингами, фермерськими господарствами, дрібними аграріями, насіннєвими заводами) відповідних заявок на збір тари, а в подальшому ліцензіати (суб’єкти господарювання, які мають/матимуть можливість здійснювати відповідну діяльність зі збирання, перевезення, зберігання, перероблення, та утилізації використаної тари з під ЗЗР) — будуть здійснювати забір такої тари та її подальшу утилізацію.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Потрібно скасувати першочергове право орендаря на викуп землі, — правозахисник Гунько

Анатолій Гунько Після відкриття ринку землі потрібно внести правки в закон і скасувати першочергове право ...

David Montgomery Womens Jersey