«Суперприбутковість аспарагуса — міф, а органічний аспарагус — маркетинговий хід», — Лариса Боден

Лариса Боден

Новий сезон спаржі почався, у Лариси Боден, співзасновниці компанії «Агро-Фокус», настрій бойовий. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uhbdp.

Стартував збір врожаю в полях Херсонщини, розроблена маркетингова програма для просування продукції в соціальних мережах і на сайті компанії agro-focus.com.ua. 

«Всі бачать високу ціну на полиці і кажуть: «Вау, ось вони заробляють». Цей міф існував до того моменту, поки ми не знали про правильну переробку та зберігання аспарагуса. Коли у нас було 5 га землі, фактично ми продавали все з коліс. Ми не думали про те, що овоч потрібно охолодити, як його пакувати, а як ми його будемо доставляти. Загорнули в папір і, за великим рахунком, це було все, нам здавалося, які ми молодці. 

Після курсу лекцій грецького професора, знайомства з інформацією, яку ми отримували від селекціонерів і німецьких виробників, ми зрозуміли, що виростити спаржу — це всього лише одна третина процесу. А щоб отримати якісний овоч, з більш тривалим терміном зберігання, необхідна правильна доробка. Якість і термін зберігання на полиці залежать від швидкості охолодження стебел з моменту їх зрізу на полі. Чим швидше в 6 ранку ми зрізали аспарагус, і чим швидше він потрапив в гідрокулер — холодну воду, тим довше термін його життя на полиці. Щогодини зволікання зменшує термін зберігання аспарагуса на день.

Якщо ми прибираємо аспарагус в квітні, коли ще прохолодно, то це один термін придатності, якщо прибираємо в кінці травня, коли на вулиці 25°С, то необхідно швидко організовувати збір, охолодження, доставку інше. Потрібне спеціальне обладнання — гідрокулер, який дозволяє охолоджувати аспарагус за 10-12 хвилин від температури 25°С з поля до температури 2°С, яка потрібна для зберігання. Більш того, якість зберігання аспарагуса залежить від правильної вологості в холодильнику, правильної кількості аспарагуса в тарі, так як це самий інтенсивно дихаючий овоч, він виділяє неймовірну кількість вуглекислого газу. Не повірите, але якість аспарагуса залежить і від методу укладання в ящики. 

Наприклад, при транспортуванні від Каховки до Києва важлива вентиляція в автомобілі, від цього теж залежить, в якому вигляді доїде овоч. Якщо якісь стебла були неправильно складені, то партія овочів може задихнутися в дорозі, і це зменшить її термін придатності. Чим більше ми знаємо, тим більше ми розуміємо, що без правильної доробки створити якісний продукт практично неможливо. Але ми повинні розуміти, що дрібним виробникам це не під силу.

Ми говоримо про колосальні інвестиції. Ми вкладаємо в цьому сезоні приблизно 300 000 доларів, в тому числі й грантових коштів. Тому без кооперації розвиток ринку аспарагуса, мені здається, неможливий», — стверджує Лариса Боден.

«Спілкуючись з ученими, агрономами з Європи ми з’ясували, що у аспарагуса немає властивості накопичувати нітрати. Висновки комісії, їх надіслав Анастасіус Сіомос, які регламентують якість овочів в Євросоюзі, щось типу селекційної ради, підтверджують, що аспарагус — унікальна культура, яка взагалі не накопичує нітрати. Аспарагус навіть виключений з переліку овочів, що підлягають перевірці на наявність нітратів. 

Висновок: харчова цінність овочу, вирощеного традиційним і органічним методом, не мають ніякої різниці в харчовій цінності. Тому органічний аспарагус— це чудовий маркетинговий хід», — зауважила співзасновниця компанії «Агро-Фокус».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *