Тепла погода сприяє розвитку озимини

На Дніпропетровщині через аномально теплу осінь аграрії перенесли посів озимини. За словами представника інституту зернових культур Олександра Гайдаша, погодні умови наразі оптимальні для росту рослин.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

«Рослини досить добре себе почувають. Їм достатньо вологи, світла та тепла для проходження необхідних фаз органогенезу», – говорить він.

На врожай, розповідає Олександр Гайдаш, аномально тепла погода не вплине. Однак через високі температури активізувалися шкідники.

«Досить активно продовжують свою діяльність та розмножуються, зокрема миші-полівки. Вони досить так шкодять сільгоспугіддям: роблять якісь запаси зерна та риють свої нірки», – каже Олександр Гайдаш.

Цьогоріч середньомісячна температура у жовтні була на два-чотири градуси вище норми, розповідає начальник регіонального центру гідрометеорології Василь Гринчак.

«21 жовтня був перекритий історичний максимум у Дніпрі. Максимальна температура до цього, у 1994 році, саме 21 жовтня була 21,2 градуса, а цього року – 23,6», – сказав він.

У першій половині листопада, каже Василь Гринчак, буде тепла погода. Взимку також не прогнозує рекордно низьких температур.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *