В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі оновлено підсумки за період з 24 по 31 березня.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз УУБ.
Українська універсальна біржа продовжує активно працювати на аграрному ринку та пропонує новий рівень сервісу: організований ринок зернових та олійних – БІРЖОВІ ТОРГИ АГРОПРОДУКЦІЄЮ ВІД УУБ. З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.
Внутрішній ринок (Україна)
Минулого тижня на ринку кукурудзи спостерігалася переважно стабільна цінова ситуація з незначною тенденцією до зниження. Це було зумовлено зменшенням попиту та впливом негативних зовнішніх факторів. Тиск на ціни чинило зниження вартості кукурудзи в українських портах та на експортних напрямках.
«Ринок пшениці демонстрував неоднозначні цінові коливання, проте загальна тенденція була до зниження в умовах низької торгівельної активності. Значна частина переробників продовжувала відчувати брак якісного зерна, що обмежувало їхні виробничі можливості. На ринку олійних, зокрема соняшника, ціни спочатку демонстрували зростання. Однак, у другій половині періоду спостерігалося зниження її вартості, яка дещо відкотилася нижче рівнів кінця попереднього тижня, що було обумовлено аналогічною динамікою цін на експортному ринку соняшникової олії», – зазначають аналітики УУБ.
Зовнішній ринок (СВОТ)
У понеділок, 31 березня, зростання цін на пшеничні ф’ючерси було підтримано оприлюдненими даними щодо посівних площ у США на 2025 рік, які виявилися меншими за попередні прогнози. Водночас котирування соєвих бобів продемонстрували зниження, а на кукурудзу протягом торгової сесії змінювалися різноспрямовано.
«Звіт USDA щодо перспектив посівів виявився сприятливим для пшениці, оскільки загальна площа посівів у США (45,35 млн акрів) не досягла середнього прогнозу. Загальна площа, засіяна кукурудзою, сягнула 95,3 мільйона акрів, що виявилося приблизно на 900 тисяч акрів більше, ніж прогнозували аналітики. Ця новина негативно вплинула на ціни грудневих ф’ючерсів на новий врожай. Проте, ціни на найближчий травневий контракт зросли, оскільки значний обсяг кукурудзи з більших посівних площ вже був доступний на ринку», – додають аналітики УУБ.
Щоб ознайомитися з оглядом цінових індикативів ринку, перейдіть у безкоштовний чат-бот для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB, далі – «поділитись номером» і обираєте розділ «Аналітика».
Джерело: propozitsiya.com