Главная / АГРОНОВИНИ / «ТОВ у смартфоні» полегшить завдання рейдерам, — Нотаріальна палата

«ТОВ у смартфоні» полегшить завдання рейдерам, — Нотаріальна палата

Можливість реєструвати та вносити зміни до статуту ТОВ онлайн сприятиме активізації рейдерства. Таку думку висловила віце-президент Нотаріальної палати України Олена Кирилюк в ході форуму «Бізнес проти знищення держави», який провела ГО «Бізнес Варта» 10 липня в Києві, пише propozitsiya.com.

Як пояснила О. Кирилюк, 9 липня з’явилися умови для того, щоб за чужим (наприклад, краденим або «позиченим» у бомжа) чи підробленим паспортом електронний підпис, і потім за його допомогою реєструвати ТОВ чи вносити зміни до статуту існуючого ТОВ, яке перейшло на електронну систему – так само, як уже тривалий час за краденим паспортом шахраї реєструють фірми чи беруть кредити. Така можливість, за словами Олени Кирилюк, з’явилася внаслідок запуску 9 липня на порталі «Онлайн-будинку юстиції» нової електронної послуги – дистанційної реєстрації ТОВ через Інтернет та можливості вносити зміни до статуту ТОВ. Щоправда, в такий спосіб можна реєструвати лише ТОВ, що діють на підставі модельного статуту. Діюче ТОВ може перейти на модельний статут онлайн.

Як вважає віце-президент Нотаріальної палати, це спростить рейдерські схеми, адже тепер можна буде реєструвати ТОВ і вносити зміни до його статуту без участі реєстратора і нотаріуса, більше того – знаходячись поза зоною досяжності українських правоохоронних органів: наприклад, на окупованих територіях чи в країнах, яка не має угоди з Україною про видачу злочинців. Тому, на думку О. Кирилюк, надання цієї послуги слід припинити негайно – щоб через місяць не довелося констатувати появу нових рейдерських схем і винаходити контрзаходи.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

В Україні запрацює промислова лінія з переробки конопель

У більшості пересічних громадян термін «коноплi» асоціюється з наркоманією, хоча насправді ця рослина є однією ...

David Montgomery Womens Jersey