Трейдери очікують зростання цін на пшеницю

Відвантаження пшениці з України на експорт набирають обертів. Станом на 4 грудня  обсяг експорту пшениці склав 100 тисяч тонн із законтрактованих на цей місяць 1,2 мільйонів тонн. Прогнозується, що Україна досягне рівня експорту від 1,3 до 1,5 мільйона тонн у грудні та січні завдяки ефективній роботі морських портів та значному попиту на пшеницю на світовому ринку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Українська пшениця з вмістом білка на рівні 10,5% користується попитом на азіатських ринках, де ціни залишаються конкурентоспроможними, коливаючись на рівні $277 за тонну для покупців з Бангладеш, Філіппін та Індонезії. Для порівняння, пшениця походженням з Австралії коштує на цих ринках близько $300 за тонну», – зазначають в аналітичному департаменті сільгоспкооперативу ПУСК.

Наразі торгівля пшеницею у дунайських портах практично припинилася. Одеські порти торгують за умовними цінами $145-148 за  тонну фуражної пшениці та понад $170 – за продовольчу.

«За очікуваннями, протягом грудня та січня ціни на пшеницю можуть зростати, СРТ-ринок в Одесі підніметься на $3-5 доларів за тонну вже протягом наступного тижня», – кажуть аналітики.

Якщо робота глибоководних портів буде  надалі стабільною, то великих запасів пшениці в Україні не сформується на наступний сезон.

З 25 грудня світ переходить на новорічні канікули, що призводить до ажіотажу на багатьох ринках. Трейдери будуть активно скуповувати зерно до 20 грудня, уникаючи передсвяткового зростання цін.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *