Третина аграріїв не буде здійснювати озиму посівну

Українським виробникам не вистачить потужностей для зберігання нового врожаю. Потрібно прискорити транспортування зернових хоча б до кордонів із Євросоюзом та задіяти для зберігання продукції тимчасові термінали і конструкції, вільні елеваторні потужності в сусідніх державах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Український союз промисловців і підприємців.

За 26 днів роботи зернового коридору з українських портів вийшли 44 судна, які вивезли понад 1 млн тонн агропродукції. Наразі є ще 40 заявок, процес триває.

Однак обсяги перевалки значно нижчі очікуваних: в середньому 1 млн. тонн/місяць, при тому, що запаси 2021 року складали 20 млн. тонн  + 67 млн тонн олійних і зернових очікувано зберуть цьогоріч. Зернова угода розрахована на 120 днів, бути на 100% упевненими, що вона буде продовжена — не можна, тому експорт потрібно максимально нарощувати.

Через проблеми із логістикою та безпекою (обидві — наслідок війни рф проти України) більшість контрактів українських аграріїв нині – спотові. Тобто отримання коштів після надання товару. Така ситуація значно обмежує фінансові можливості аграріїв. За оцінками профільних асоціацій, третина з них (30%) не будуть здійснювати озиму посівну.

Побудова тимчасових терміналів на кордонах з ЄС з необхідними для зберігання умовами дасть змогу повернутися до контрактної (ф’ючерсної) торгівлі, знизить логістичний тиск на галузь.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *