Три причини, які гальмують розвиток агробізнесу, — Денис Марчук

Щоб налагодити повноцінний експорт зерна, потрібна не тільки деблокада морських портів, а й комплексне сприяння держави діяльності агросектору, розповів під час форуму «AgroBuild: як запустити експорт зерна» заступник голови ВАР Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Одним з чинників, який сьогодні гальмує діяльність агропідприємств, є недосконалість податкового законодавства.

«Тягарем для аграріїв стало блокування податкових накладних.  Сьогодні, коли потрібно розвивати експорт, в аграріїв заморожуються обігові кошти на рахунках під гаслом боротьби з тіньовим бізнесом. По факту від таких дій держави страждають більше ті агровиробники, які  працюють «по-білому», — розповів Денис Марчук.

Дискримінація зернових вантажів з боку «Укрзалізниці», надання кращих умов галузі металургії, робить недоцільним експорт зерна залізничними шляхами.

«В червні експортували 2,2 млн тонн, в липні кількість зросла до 3 млн тонн зернових і олійних за рахунок річкових портів, але зростання залізничних перевезень склало лише 7%. Чому? Бо для держави зернові відходять на другий план, коли йдеться про експорт руди. На галузь металургії сьогодні припадає 65% вантажних перевезень. Більш того, експорт зернових залізницею має додаткові фінансові обтяження. В результаті, якщо тонна зерна коштує 3000 грн, і перевезти його коштує 3000 грн, то сенсу везти немає, бо це не бізнес», — наголошує заступник голови ВАР.

Пільгове кредитування потрібне на проведення збиральної кампанії і осінню посівну, оскільки аграрії не мають обігових коштів через проблеми з реалізацією продукції.

«Аграріям допомогли з фінансуванням весняної посівної, проте, коли 31 травня зупинилося державне пільгове кредитування, то стало зрозуміло, що ніхто не продумав збиральну кампанію. Потрібно пролонгувати пільгове кредитування до листопада, щоб підтримати збиральну кампанію і осінню посівну, і збільшити його обсяги з 60 млн грн до 120 млн грн на підприємство, враховуючи ситуацію на валютних ринках», — додав Денис Марчук.

За його словами, сьогодні аграрії ставлять метою діяльності не отримання прибутків, а збереження бізнесу, і є ризик, що 30-50% агробізнесу до перемоги можуть не протриматися.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *