Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Тривожний дзвоник для українських експортерів лохини: обвалилися ціни на ринках Америки та ЄС | ► КОППСТ

Тривожний дзвоник для українських експортерів лохини: обвалилися ціни на ринках Америки та ЄС

В Україні дуже багато говорять про різке зростання виробництва лохини. Однак те збільшення, яке спостерігається в Україні, ніяк не може зрівнятися з тим, що відбувається зараз в Південній Америці. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Судіть самі: в Україні загальна площа під лохиною оцінюється експертами в 1500 га, а офіційні дані говорять і зовсім про 600 га лохини. У той же час в Перу тільки щорічно закладається до 2 тис. га лохини! І при цьому Перу не є світовим лідером, помітно поступаючись сусідній Чилі, як за площами, так і за обсягом експорту.

«З огляду на неймовірні темпи приросту експорту свіжої лохини в Перу, коли щорічно експортні поставки збільшуються в півтора-два рази, експортерам не залишається іншого вибору, як знижувати ціни на ягоди, що тягне за собою скорочення доходів виробників як в Перу, так і в Чилі» , – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), – Проте, зниження ціни на лохину сприяє зростанню попиту на цю ягоди, а рівень прибутковості її вирощування і раніше достатньо високий, щоб гарантувати подальший приріст виробництва в цьому регіоні, який забезпечує багаті ринки Північної Америки і Європи в період, коли там занадто холодно для отримання власного врожаю. Але, українським експортерам слід звертати увагу на цю тенденцію, адже виробництво в Україні зростає динамічно, а світові ціни мають негативну динаміку».

За даними PromPeru, перуанський експорт лохини станом на листопад виріс на 60% в річному численні, досягнувши 54,5 тис.тонн. Обсяги експорту лохини з Чилі до грудня були такими ж, як і в попередньому сезоні: за даними Чилійського комітету з лохини, поставки досягали 46,6 тис.тонн. А ось експорт з Аргентини за той же період скоротився на 8%, до 14,8 тис.тонн, що є прямим впливом зниження цін.

У листопаді 2018 року ціни на лохину були на 24% нижче, ніж в листопаді 2017 року, а в грудні – взагалі на 31% нижче, ніж у відповідному місяці попереднього року. Падіння цін продовжилося і в перші тижні січня – вони були вже на 32% нижче, ніж роком раніше в цей же час. Аналогічна ситуація спостерігалася з цінами на лохину в Мексиці, яка також розвиває виробництво і експорт цієї ягоди в США.

З огляду на активні поставки лохини з Перу в США, чилійці вже переорієнтували частину поставок на Європу. Перу експортувала 51% лохини в США в порівнянні з 44% в минулому році, в той час як в Нідерланди було відправлено 22% в порівнянні з 26% роком раніше, а в Великобританію – 9%, що приблизно відповідає відсотку поставок роком раніше.

А ось Чилі експортували в США і Канаду лише 55% своєї ягоди, в той час як роком раніше на ці країни припадало 59% експорту. Питома вага ЄС же зросла з 25% роком раніше до 30% в 2018 році. Аргентина відправила 61% своєї лохини в Сполучені Штати в порівнянні з 63% в попередньому сезоні, і 20% в Європу, в порівнянні з 18% роком раніше.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *