Туреччина веде переговори з росією для відновлення зернової угоди

Росія вирішила призупинити свою участь у зерновій угоді нібито через «напад на кораблі Чорноморського флоту». Наразі Туреччина веде переговори з росією щодо відновлення договору, який вважається критично важливим для пом’якшення глобальної кризи голоду.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.

Росія заявила в суботу, що призупиняє дію угоди, звинувативши в ударах свій військово-морський флот, а в неділю бездоказово припустила, що атаки безпілотників були здійснені з Одеської області, центру програми експорту зерна.

Однак зі слів турецького чиновника, який не мав права виступати публічно, все ще є підстави для оптимізму, що переговори можуть досягти прогресу. 

Високопоставлені російські посадовці тижнями критикували експортну угоду напередодні крайнього терміну поновлення 19 листопада, а Україна звинуватила Росію в затримці проходження коридору безпечного проходу, щоб створити зростаюче відставання суден.

Якщо коридор залишиться закритим, це знову може спричинити потрясіння на світових ринках сільськогосподарських культур, загостривши голод і збільшивши інфляцію продовольства.

«Ця ініціатива забезпечила голодний світ необхідними зерновими та олійними культурами», — сказав Джозеф Глаубер, колишній головний економіст Міністерства сільського господарства США, який зараз працює старшим науковим співробітником Міжнародного дослідницького інституту продовольчої політики у Вашингтоні. 

Зерновий коридор мав ключовий вплив на світові поставки з моменту відкриття три місяці тому – Україна відправила понад 9 мільйонів тонн товарів, а ціни на кукурудзу та пшеницю відступили від максимумів, які спостерігалися на початку року. Але експортери та офіційні особи тижнями попереджали про збільшення кількості кораблів, які чекають на продовження перевірки.

У морі та портах чекають мільйони тонн врожаю – у зерновому коридорі накопичилося 176 суден із понад двома мільйонами тонн вантажу. Угода, укладена за посередництва ООН і Туреччини, вимагала перевірки всіх суден перед входом або виходом з українських портів.

Оголошення Росії про те, що вона призупинить угоду на невизначений термін, звинувачуючи удари безпілотників по її Чорноморському флоту біля Севастополя, Крим, який Москва анексувала в України в 2014 році, викликало широку критику. Президент США Джо Байден заявив, що це посилить голодування, назвавши цей крок «обурливим».

Росія стверджувала без будь-яких доказів, що Україна запускала безпілотники з узбережжя портового міста Одеса, яке знаходиться понад 300 кілометрів (186 миль) від Севастополя, і що один із безпілотників міг бути запущений з цивільного корабля, який мав перевозити зерно.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *