На молочній фермі «Пані Юпітер» на Харківщині до війни було 700 голів ВРХ голштинської породи, з них 350 корів. Дійних було 293, решта — сухостійні. Умови, в яких опинилося господарство з початку повномасштабного вторнення росії на териториторію України, змусили скоротити кількість дійних корів до 100 голів.
Про це AgroPortal.ua розповіла засновниця ферми Наталія Коваль.
За її словами, влітку не було можливості заготовити корми. Не було ані сітки для заготівлі сіна, ані плівки та консервантів для заготівлі силосу, ані дизеля, ані техніки — всі автівки в окрузі було вкрадено. В таких умовах вони виживали на минулорічних запасах силосу та кукурудзи. Це дуже обмежений раціон для лактуючих корів. Тому довелось скоротити період лактації до 2-3 місяців, щоб уникнути маститу. Тож зараз мають близько 100 дійних корів із надоєм 5-6 л на добу.
«Це не зменшення виробництва, це його знищення… Жахливість ситуації в тому, що ми втратили не лише надій цього року, ми втратили і здоров’я тварин. Ми не мали можливості запліднювати — не було рідкого азоту, спермопродукції. Крім того, ослаблені тварини не готові до запліднення. Допомоги немає. Відновлення ще попереду, ми на це сподіваємось. Поки що йдемо на дно…» — зазначає Наталія Коваль.
Вона додає, що навіть за умов отримання підтримки на переїзд необхідно вкладати й вкладати гроші. А їх немає.
Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua
Джерело: agroportal.ua