Юні агрономи вирощують урожай для ЗСУ

Юрій Кусень

З початку війни українці активно підтримують нашу армію, аби на рідній землі швидше запанував мир. Щоденно наближають перемогу над ворогом і понад 150 школярів із Тернопілля, Хмельниччини, Львівщини та Івано-Франківщини. Діти долучилися до реалізації проєкту «Розумний город» від «Контінентал Фармерз Груп», щоби виростити на своїх грядках овочі та лікарські рослини. Урожай волонтери доправлять захисникам на передову.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на galychyna.

Соціальний та навчальний проєкт «Розумний город» розрахований на учнів від 12 років, які живуть у регіонах присутності Компанії. За сприяння «Контінентал Фармерз Груп» він діє третій рік поспіль. Спочатку до нього долучилися три школи Тернопілля — на Підгаєччині та Бережанщині. Торік участь взяло понад 100 учасників.

«Компанія безплатно надає всім охочим школярам насіння, добрива й засоби захисту рослин, аби діти на своїх земельних ділянках самотужки змогли виростити урожай, опанувати навички агронома», — розповів провідний менеджер соціально-інвестиційного відділу «Контінентал Фармерз Груп» Василь Капустинський.

Проте цього року учні вирішили дбати не про свій заробіток, а про допомогу армії. Частина школярів посіяла на городі традиційні овочеві культури: червоні буряки, моркву, капусту та цибулю. У кооперативному об’єднанні «Файні ґазди» овочі згодом висушать та сформують з них борщові набори.

Дехто зі школярів вирощує новий сорт виткової квасолі «Стрийський Ясь». Насіння надали працівники однойменного кооперативу, пообіцявши додати бобові до м’ясних тушонок. Закрутки, як і упаковки із сухим борщем, також доправлять військовим.

Доглядають діти і за посівами лікарських рослин. Учні збирають квіти мальви мавританської та нагідок, щоби потішити воїнів, так би мовити, патріотичним чаєм. Адже під час заварювання рослини забарвлюють окріп у насичені синій та жовтий кольори. Таке чаювання не лише тамуватиме спрагу захисників, а й підтримуватиме їхній бойовий дух.

Лікарські рослини, які цвітуть кольорами українського стяга, вирішив вирощувати 13-річний Юрій Кусень із Ценова на Тернопіллі. Хлопець зізнався: хотілося спробувати себе у цій справі, хоч і таке заняття вимагає клопіткої праці.

«Я думав, що зривати квіти буде неважко. Та помилявся: після того, як зібрали половину грядки, та частина рослин знову зацвіла. Тому роботи є вдосталь. Я ходжу на город з відрами. Зробив собі спеціальний пояс і на нього вішаю відро. Тоді можна рвати обома руками і процес іде швидше. Хіба деколи допікають бджоли», — поділився школяр.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *