LettUs Grow, британський стартап, що просуває технологію аеропоніки, і компанія Bardsley England з виробництва фруктів вирішили провести експеримент із вирощування саджанців яблунь без ґрунту.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на fruit-inform.
Bardsley England – один із найбільших виробників фруктів у Великобританії. Компанія була заснована в 1892 році і є постачальником яблук, груш, злив та абрикосів переважно для торгових мереж. Сади знаходяться в графстві Кент і займають площу 850 га.
LettUs Grow розвиває метод аеропоніки для вирощування рослин. Стартап застосовує ультразвук для створення повітряної суспензії з води та добрив, яка забезпечує зрошення та живлення коренів рослин. За рахунок впливу кисню за такого способу вирощування підвищується швидкість росту та здоров’я рослин, що дозволяє відмовитися від використання пестицидів.
Мета партнерського експерименту – дослідити можливість покращення якості саджанців та підвищення врожайності плодів при використанні посадкового матеріалу, вирощеного на аеропоніку, а також визначення рівня витрат для такого методу виробництва саджанців. У ході експерименту відстежується врожайність отриманих саджанців та витрата ресурсів на їх виробництво та вирощування.
Протягом 2021 року досліджувалися можливості укорінення, розмноження та пересадки саджанців яблуні.
Ділянки кореневої системи та живці рослин укорінялися в гідропонній системі, потім переносилися в систему аеропоніки для розвитку кореневої системи та пагонів, після чого готові рослини пересідали послідовно у вермикуліт, компост, а потім безпосередньо у відкритий ґрунт.
За словами Джека Фармера, співзасновника та головного наукового співробітника LettUs Grow, це був перший досвід для компанії, коли за допомогою аеропоніки вирощувалась не лише листова зелень, а й саджанці плодових дерев. Потенційно метод аеропоніки також розглядається для посадкового матеріалу для відновлення лісів.
Аеропоніка може виявитися більш вигідною, ніж традиційні методи розмноження рослин, оскільки має кілька переваг. Він не вимагає великих земельних ділянок, не залежить від погодних умов та пори року, не потребує поливу. В аеропонній установці коренева система рослин відкрита, це в свою чергу дозволяє стежити за станом та розвитком рослин. Такий спосіб допомагає запобігти зараженню посадкового матеріалу хворобами, що властиво розсаді, яку вирощували у ґрунті.
Експеримент продемонстрував, що завдяки аеропоніку саджанці яблуні досягали цільових показників зростання протягом 2 місяців. Надалі фахівці компанії планують вивчити, як зміна освітлення впливає на процес вегетації саджанців, і як переносять аеропоніку різні сорти яблунь.
Джерело: propozitsiya.com