В цьому сезоні яблук вистачить, наступний — під питанням

В районах, що постраждали внаслідок бойових дій, частина садів постраждали або були знищені російськими окупантами. Підприємства в цих регіонах мали сади зі значними площами, сортувальні цехи та інфраструктуру для зберігання. Частина з них ще й досі знаходяться в окупації.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua.

«Треба розуміти, що таке підприємство не може повноцінно релокуватись. Обладнання ще можна перевезти, а сади — ніяк. Сад — це велика фабрика під відкритим небом, де «виробничі лінії» — дерева ростуть в землі. Тому деякі фермери з прифронтових регіонів змогли перевезти лише обладнання до західних областей», — пояснив керівник підприємства-експортера яблук USPA Fruit Володимир Гуржій. 

Незважаючи на війну та втрату деяких регіонів, в цьому сезоні в Україні достатньо врожаю, щоб забезпечити внутрішній ринок для споживання, частину яблук відправити на експорт і частку на переробку.

Гравці ринку запевняють, що імпортувати яблука не потрібно тому, що нам вистачить свого врожаю до початку нового сезону — до вересня 2023 року.

При цьому в Україні стало менше споживачів через вимушену міграцію за кордон. Основними споживачами яблук є жінки та діти, а їх мільйони виїхали з країни через війну. Голова Ассоціації «Укрсадпром» Олександр Матвієць звертався до посольств різних країн, щоб налагодити експорт яблук, де переважно знаходяться українці.

«Ми казали, що наші люди знаходяться в різних країнах, тому просили допомогти організувати експорт яблук. Відповідь є від німецької торгово-промислової палати, але цей процес швидко не відбувається», — каже Матвієць.

Однак зараз українським виробникам складно конкурувати з європейськими тому, що в Європі зменшили ставку ПДВ. Асоціація зверталась до української влади, щоб місцевим фермерам також відмінили 20% ставку ПДВ, але поки що цього не сталось.

«Сьогодні виробники вимушені продавати яблука за найнижчою ціною. Тобто тих грошей, які зараз отримує виробник яблук, не буде достатньою, щоб наступного сезону виростити таку ж кількість врожаю, як в цьому році. Зараз перед виробниками стоїть задача вижити не тільки в безпековому сенсі, але й економічно і одним з виходів з даної складної ситуації є експорт, хоча і тут ще досі є багато питань», — каже керівник підприємства-експортера яблук USPA Fruit Володимир Гуржій.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *