В Інституті зрошуваного землеробства почались досліди з овочевою соєю

Сою з масою 1000 насінин до 800 г (зараз цей показник становить 150–180 г) хочуть вивести в Інституті зрошуваного землеробства НААН України поблизу Херсона. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Голос України».

« В овочевій сої надзвичайно великий вміст рослинного білку — до 14%. Причому цей білок дуже насичений, близький до тваринного — молочного, м’ясного. Недарма її просто обожнюють у Китаї та Японії. А США у часи Другої світової війни вона просто врятувала, ставши надійним джерелом провізії для військових», — розповідає провідний співробітник відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства, кандидат сільськогосподарських наук Віра Боровик.

Відповідно, за кордоном активно займаються й виведенням нових сортів. У звичайної сої 1000 бобів важить 150–180 г, тоді як у японців вже є сорти, де маса такої ж їх кількості сягає 800 г!

Отримавши перший врожай, херсонські селекціонери на власному досвіді переконалися: ніяких складнощів у вирощуванні овочевої сої немає. Її досить просто виростити і на великій плантації, і на дачі. Дозріла вона на дослідній ділянці вже наприкінці липня — на початку серпня. Технологія використовувалася практично та сама, що й на полях сої звичайної, а вартість і рентабельність культури помітно вища — 17–20 тис. грн./т. Тому фермери вже навідуються до інституту й цікавляться, коли можна буде купити елітне насіння на більші площі.

Та до цього ще далеко, хоча науковці й самі не проти колись скуштувати страви зі свого «дітища». Адже їх небачена кількість: овочеву сою у стані молочно-воскової стиглості й запікають, і варять, і на пару готують, і в салати додають. Тож українські вегетаріанці насамперед мали б на неї оком накинути. 

До 2027 року тутешні науковці планують вивести власні високопродуктивні гібриди овочевої сої, ідеально адаптовані для нашого клімату.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *