Ще в травні в окупаційному міністерстві екології та природних ресурсів Криму заявили про намір ліквідації свердловин, що «виконали своє гідрогеологічне призначення». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Крим.Реалії.
Всього заплановано ліквідувати 39 свердловин, з них:
у Сімферопольському районі — 11,
у Джанкойському районі 10,
у Сакському районі — 8,
в Білогірському і Красногвардійському районах — по 4,
у Бахчисарайському районі — 2.
Майже всі вищезгадані свердловини знаходяться в селах.
Кримська окупаційна влада проводить ліквідаційний тампонаж підземних свердловин «з метою запобігання виснаженню водоносних горизонтів». Ліквідувати свердловини заплановано до 15 грудня. Як пояснили фахівці, ліквідація методом тампонажу означає, що в майбутньому розконсервувати їх буде вже неможливо.
Нагадаємо, дрібні фермери, що спеціалізуються на овочівництві, садівництві та виноградарстві, в степовій зоні беруть воду зазвичай з підземних свердловин.
Всього, за даними окупаційного уряду Криму, на півострові діють 3,2 тисячі свердловин. Через них добувають воду з семи підземних горизонтів різної глибини.
З 2014 року по сьогоднішній день для забезпечення півострова водою там розконсервували навіть свердловини, закриті за радянських роки і продовжують бурити нові. Це призводить до масового засолення підземних джерел.
«Тільки за останні два роки в Криму мінералізованих більше сотні свердловин», — стверджує екс-глава Рескомітету АРК з водогосподарського будівництва і зрошуваного землеробства Олександр Лієв. За його словами, використовувати ці джерела для питного водопостачання не можна.
«Артезіанським свердловинам у Криму 50 років, у них був термін експлуатації 15–20 років. Потім ці свердловини оновлювали, і вони далі працювали. Тепер оновленню ці свердловини не підлягають, адже сам водний ресурс стає непридатним для питних потреб », — сказав О. Лієв.
Фахівці-гідрологи стверджують, що використання підземних вод в Криму було помилкою. Розконсервування старих і буріння нових свердловин окупаційною владою було призначене для короткочасного ефекту, піару, щоб сказати людям, що для них щось робиться. Але ресурс вони вичерпали дуже швидко. А тепер відбувається незворотний процес: водні ресурси вичерпуються і забруднюються солоними водами, що підтікають з моря в місцях занадто інтенсивного видобутку артезіанських вод, адже запаси останніх не встигають поповнюватися природним шляхом.
Джерело: propozitsiya.com