В Канаді запрацювала найбільша в світі дахова теплиця

26 серпня в Монреалі (Канада) на даху складського комплексу запрацювала найбільша в світі дахова теплиця. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на phys.org.

В новій скляній теплиці вирощуватимуться баклажани та помідори для місцевого ринку другого за величиною канадського мегаполіса. Площа теплиці становить 1,5 га, що робить її найбільшою серед подібних споруд у світі.

Теплицю побудувала компанія Lufa Farms, яка реалізувала перший подібний проект у 2011 р., а це вже четверта подібна теплиця компанії в Монреалі. Компанію створило в 2009 р. подружжя ліванського імігранта і американки, і на сьогодні Lufa Farms вирощує цілий рік близько сотні гібридів овочевих і зеленних культур на гідропоніці на кокосовому субстраті.

Як пояснили в компанії, сенс будівництва дахових теплиць полягає в використання тепла споруди, яке інакше потрапляло б атмосферу, «обігріваючи небо». Таким чином теплиця заощаджує на опаленні, що в помірному кліматі Квебеку з морозними зимами багато значить. Також завдяки розташуванню на даху теплиця використовує для поливу дощову воду, а завдяки гідропонній системі — більше 90% її обсягу використовує повторно.

 

Переклав Богдан Малиновський, [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *