Обсяги імпорту добрив в лютому 2023 року в порівнянні із січнем зросли в 2,05 рази. Про це свідчать попередні дані із статистики перевезень добрив в лютому. При цьому експорт склав тільки 1,160 тис. тонн.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.
Імпортери завозили переважно азотні добрива, також вдвічі зріс імпорт комплексних добрив. Калійні та мікродобрива залишились поза увагою імпортерів.
Серед азотних добрив слід відзначити популярність карбаміду, який цієї зими посів першу сходинку серед імпортних азотних добрив. Ба більше, ціна на імпортований карбамід в лютому вирівнялась із ціною селітри і була нижче за ціну селітри власного виробництва.
За даними Інформаційної Агенції «Інфоіндустрія», вартість газу в Україні менша за вартість газу в країнах Європи, звідки завозиться частина імпортних азотних. В той же час в лютому багато імпортних азотних добрив завозилось із Азербайджану, Казахстану, Туркменістану та навіть США.
Навіть попри дуже дорогу і неймовірно складну логістику імпорт залишається актуальним.
Водночас лютий став унікальним не тільки з точки зору обсягів імпорту, а й з огляду на цінові сюрпризи. Саме в лютому, в сезон, ми мали два падіння ціни на азотні добрива українського виробництва.
Джерело: propozitsiya.com