Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні ціни на яблуко після зберігання нижче, ніж під час прибирання

В Україні ціни на яблуко після зберігання нижче, ніж під час прибирання

За даними цінового моніторингу, який проводиться щотижня аналітиками EastFruit в шести країнах світу, ціни на яблуко в Україні станом на початок квітня 2019 року вже опустилися нижче рівня, зафіксованого під час збирання яблука в вересні — жовтні 2018 року, що є дуже нетиповою ситуацією для країни. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Українські садівники зараз продають десертне яблуко в середньому на 4% дешевше, ніж під час прибирання. І це після шести місяців зберігання в дорогих сучасних сховищах. Крім того, на зберігання яблука було витрачено чимало коштів: електроенергія, робоча сила, тара, відсотки по кредиту і втрати фізичної ваги яблука внаслідок природного убутку вологи з плодів», — говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«Про те, що такий сценарій ціноутворення на яблуко можливий ми попереджали уже понад півтора року тому. Тоді ж ми рекомендували садівникам України активніше інвестувати кошти в підвищення якості яблука і терміново зайнятися пошуком ринків збуту яблука в країнах Південно-Східної Азії та Близького Сходу. З тих пір ми провели вже чотири масштабних і дуже успішних торгових місії в ці регіони. Це, в свою чергу, дозволило різко наростити експорт якісного яблука, але зростання експорту не змогло перекрити надлишку продукції на ринку, так як. в Україні як і раніше вирощується занадто багато сортів яблука, які можна продати тільки на ринок однієї країни — РФ», — нарікає експерт.

При цьому оптові ціни на яблуко, за даними EastFruit, продовжують знижуватися в перший тиждень квітня. Цікаво відзначити, що навіть на ринку Росії яблуко минулого тижня переважно дешевшало. Для учасників ринку не секрет, що українське яблуко як і раніше проникає на ринок Росії, і поставляється воно переважно через Білорусь, а також деякі інші країни, проти яких Росія не ввела так звані «антісанкціі».

Серед сортів найбільше падіння цін з моменту початку збирання продемонстрували «Айдаред», «Джонаголд» і «Гренні Сміт» — в середньому на 10-17%. А ось яблуко сорту «Гала» подорожчало в середньому майже на 20% в порівнянні з моментом початку збирання, так як цей сорт яблук користувався найбільшим експортним попитом. Ціни на яблука сорту «Голден Делішез» залишилися без змін. Це сорт яблука також непогано експортувався в поточному сезоні, що допомагало підтримувати ціни на досить високому рівні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Робота в Естонії — фермери проти депортації українських заробітчан через порушення карантину

«Хмари», які густішали над українськими заробітчанами через загрозу депортації за порушення коронавірусного карантину в Естонії, ...

David Montgomery Womens Jersey