В Україні на державному рівні потрібно врегулювати питання вирощування генетично модифікованої сої, адже має бути встановлено чіткі правила гри для всіх учасників ринку.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на a7d.com.ua.
Таку думку 26 серпня в ході «Soybean and Meal market» висловив Вадим Чайковський, заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки контролю в сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби України.
«Нам дійсно потрібно внести ряд суттєвих змін до діючого законодавства — до законів, підзаконних актів. Повинні бути чіткі, прозорі правила гри в цьому сегменті. ГМО мають право на існування, але тільки в тому випадку, якщо все юридично зареєстровано. Вирощування ГМ продукції також може бути, якщо воно пройшло адаптацію, правильно здійснюється, з певними буферними зонами. Важливо, щоб ця продукція також юридично і фактично потім реалізовувалася», — підкреслив він.
Чайковський зазначив, що Україна вже багато років входить до ТОП-10 постачальників сої на світовий ринок.
«У 2021 р. площі під соєю в Україні склали 1,28 млн га, що на 6% менше за минулорічний показник. Основними регіонами-виробниками соєвих бобів є Хмельницька, Полтавська та Житомирська області, де засівається культурою понад 100 тис. га. Наші державні фітосанітарні інспектори щорічно обстежують усі площі під соєю як планово, так і за вимогою/проханням суб’єктів господарювання», — уточнив він.
Чайковський нагадав про важливість безумовної відповідальності вимогам якісних показників країни-імпортера для тих суб’єктів господарювання, які планують постачати свою продукцію на той чи інший ринок. Особливо треба звертати увагу, що останнім часом певні країни змінюють свої вимоги.
За його словами, у 2021 р. зросла кількість нотифікацій, які отримала Україна щодо невідповідності фітосанітарним заходам. Найбільшу їхню кількість країна отримала від КНР через виявлення в партіях соєвих бобів насіння амброзії.
Джерело: propozitsiya.com