Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні прогнозують дефіцит питної води

В Україні прогнозують дефіцит питної води

Інститут водних проблем і меліорації прогнозує, що вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду, повідомляє ТОВ «Кліар Енерджі».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Facebook сторінку ТОВ «Кліар Енерджі».

У 2020 році річки в Україні обміліли настільки, що питання рекордного мілководдя вже двічі виносили на засідання РНБО. Адже це стало загрожувати національній безпеці.

Зазначається, що Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Якщо щорічний доступ до водних ресурсів становить менше за 1,7 тис. куб. м на людину, то це вважається водним стресом. У нас є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині — 2,5 тис., Франції — 3,5 тис., Великобританії — 5 тис. куб. м.

Повідомляється, що клімат теплішає і проблема буде тільки загострюватися. Зими малосніжні, а дощі — здебільшого сильні, але короткі, тому вода не потрапляє в глибокі шари ґрунту і не наповнює підземні джерела.

Тож в Україні фіксується ще й гідрологічна посуха. При цьому артезіанська вода використовується безконтрольно.
Болота висушені, а вони як раз могли б підтримувати рівень ґрунтових вод.

«Сусідня Білорусь, до речі, вже кілька років як почала відновлювати болота — якраз для того, щоб втримати нормальний рівень ґрунтових вод», — йдеться у повідомленні.

Польща, де води значно більше — 1,6 тис. куб. м на людину — вводить суворий контроль за використанням ресурсу, влітку там часто діють серйозні обмеження на полив. Поляки намагаються затримати воду на своїй території і виділили 3,6 мільярда дол. на будівництво водосховищ.

«ООН вважає дефіцит води проблемою №1 у світі. І тільки в Україні використання води залишається дуже неефективним та нераціональним», — підсумували у компанії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Чому українські фермери відмовляються від вирощування томатів?

Стрімким поширенням в Україні шкідника пасльонових — південноамериканської томатної мінуючої молі Tuta absoluta пояснюється висока ...

David Montgomery Womens Jersey