В Україні рекордно подорожчали яблука

За останній тиждень в Україні стрімко подорожчали яблука. Зокрема, оптові ціни на яблуко популярного сорту «Гала» за тиждень подорожчали одразу на 50%, сорту «Голден Делішез» теж на гурті подорожчали одразу в півтора раза.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Виробники цього року очікують подальшого зростання цін на яблуко, тому намагаються закладати якісну продукцію на зберігання. Якраз минулого тижня закінчилися розпродажі продукції невисокої якості, яка не підлягає зберіганню, що призвело до різкого зниження пропозиції яблука на ринку і зростання цін на нього. Також певну лепту в зростання цін внесло різке зростання оптових цін на банани на ринку України. Третій фактор – це зростання попиту на українське яблуко на зовнішньому ринку, що давало змогу активніше відвантажувати продукцію на ринки, де ціни на продукцію набагато вищі, що також сприяло зростанню цін в Україні», – говорить Євген Кузін, міжнародний консультант ФАО.

Якщо ж порівняти ціни на яблуко зараз із тими, що були в попередні роки в цей самий час, то вони справді рекордно високі – вищі за торішні одразу на 67%!

На подорожчання вплинула ціла низка факторів. Зокрема, різке зниження виробництва яблука в країнах Євросоюзу та зростання цін на яблучний концентрат і різке збільшення попиту на яблуко для переробки.

«Україна справді експортує промислове яблуко, проте основні обсяги яблука для переробки йдуть не в Польщу, а в Австрію, де ціни ще вищі. При цьому закупівельні ціни на промислове яблуко на внутрішньому ринку також почали зростати, тому що із закупівлею його у зв’язку з дефіцитом транспорту і підприємців, які раніше займалися заготівлею такої сировини у населення, зараз є серйозні складнощі», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *