В Україні розпочав роботу портал для перевірки грошової оцінки земель

Портал дасть змогу власникам землі, які здають ділянки в оренду, переконатися в справедливості орендної плати і скорегувати її, орієнтуючись на показники земельних аукціонів по району. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на тимчасово виконуючого обов’язки міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка на своїй сторінці в Facebook.

В Україні почав роботу в тестовому режимі відкритий електронний портал для визначення загальнонаціональної нормативної грошової оцінки (НГО) сільськогосподарських земельних ділянок.

Він зазначив, що бета-тестування порталу почалося цього тижня та триватиме до кінця року.

«7 лютого поточного року Кабінет міністрів прийняв постанову №105, якою затвердив проведення загальнонаціональної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення по всій території України. За неповний рік було проведено повний комплекс робіт з оцінки, дані зведено в єдиний масив, написано алгоритм, створено портал- дзеркало з можливістю онлайн-розрахунку НГО. В результаті у нас не залишилося жодної ділянки сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, яка б не була прорахована на базі даних», — написав Мартинюк.

 За його словами, портал дасть змогу власникам землі, які здають ділянки в оренду, спираючись на дані НГО, переконатися в справедливості орендної плати і, в разі необхідності, скорегувати її, орієнтуючись на показники земельних аукціонів по району.

Крім того, орендарі матимуть можливість спрогнозувати свої орендні витрати по всій Україні і обсяг обов’язкових платежів.

У той же час, органи місцевого самоврядування зможуть дістати чітке уявлення про оцінку земельних ресурсів і можливість чітко прорахувати надходження до бюджетів та впровадити планування.

Мартинюк додав, що базою для розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки є показники якості ґрунтів.

«Вихідні дані були місцями неповними і потребували уточнення та доповнення. В кожному районі України були білі плями, загальна площа яких у масштабах країни становить близько 2 млн гектарів. В теорії, працювати над ліквідацією цих білих плям і уточненням інформації мали власники землі — і я зараз говорю не про громадян-власників ділянок (хоч і вони теж), але в першу чергу — органи місцевого самоврядування, які найбільше зацікавлені в коректній оцінці своїх земельних ресурсів, оскільки від цього залежить обсяг земельних платежів до місцевих бюджетів», — підкреслив він.

Мартинюк зазначив, що ця проблема була давно відома і визнавалася на всіх рівнях, але в більшості випадків її рішення «впиралося в 5 тис. грн — стільки в середньому коштує розробка технічної документації на земельну ділянку». При неможливості іншого, зазначив він, земельний податок нараховувався у форматі від 5% від середньої НГО ріллі по області.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *