Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні та Білорусі суттєво подорожчали тепличні овочі

В Україні та Білорусі суттєво подорожчали тепличні овочі

Неоднозначною виявився 34-й тиждень нинішнього року для ринку тепличних овочів в країнах регіону моніторингу. Як згадувалося раніше, в більшості країн, що аналізуються проектом, місцеві виробники приступили до реалізації тепличних огірків та томатів нового сівозміни. При цьому говорити про стабільне збільшення пропозиції продукції на ринку не доводилося, особливо в сегменті круглого червоного тепличного томату. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

 

 

 

 

 

А в ряді випадків, додаткову підтримку цінам змогли надати тривалі вихідні дні, констатують фахівці проекту EastFruit, аналізуючи останні підвищення цін на тепличні овочі в Україні.

Так, саме Україна, стала лідером 34-го тижня в плані істотного подорожчання тепличних овочів, в результаті наближення національного свята. Так, до нинішніх вихідних, круглий червоний тепличний томат підскочив в ціні до $0,60 кг та практично трохи не дотягнув до першості в плані найвищих цін на дану продукцію в регіоні.

А якщо говорити про головну причину повсюдного подорожчання томата, то основна увага перемикається на торгівлю продукцією з відкритого грунту. Переробні підприємства, як правило, саме в серпні здійснюють основні закупівлі помідорів, вирощених у відкритому грунті, а з огляду на поганий врожай у нинішньому сезоні та поступовому скороченню площ для вирощування ґрунтових томатів, пропозиція не може повністю покрити попит що сформувався на ринку.

В Україні та в інших країнах виробниках, грунтові томати почали знову дорожчати, і даний факт надавав істотну підтримку цінам в сегменті тепличної продукції.

Крім України, на протязі звітного періоду, томати дорожчали в Білорусі, Молдові та Польщі, а дешевшала дана продукція тільки на сході аналізованого регіону, а саме в Узбекистані, Таджикистані та Грузії.

На українському ринку, паралельно з томатом, до кінця тижня, що минає істотно додав в ціні і довгий гладкий тепличний огірок. І незважаючи на поступове збільшення пропозиції, зважаючи на початок збирання врожаю огірків нової сівозміни, ціни в даному сегменті продовжували зростати, так як попит з наближенням затяжних вихідних активно ріс.

І також, як і в випадку з томатом, ціни на огірки в Україні, за результатами нинішнього тижня, вже впритул підібралися до максимальних показників в регіоні на російському ринку, де огірок, як і тижнем раніше, в середньому пропонувався по $0,61 кг .

На кінець звітного періоду зрушила з мертвої точки і ситуація з цінами на тепличні огірки в Білорусі, де через стриманий попит вже тривалий час пропонувалися найдоступніші огірки в регіоні. До вихідних, ціни на огірки в Білорусі підскочили до $0,24 кг, коли ще сім днів тому середні показники не перевищували позначку в $0,10 кг.

Незважаючи на дану ситуацію, в більшості країн регіону протягом звітного періоду огірок дешевшав. І якщо в Грузії і особливо в Таджикистані, основною причиною негативної цінової динаміки служило збільшення пропозиції, то на польському ринку, до стагнації цін призвело різке падіння попиту, зважаючи на істотне попереднє подорожчання тепличних огірків.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Концентрація землі в одних руках може зменшитися в 4 рази, — Разумков

Дмитро Разумков Дискусії з питання концентрації землі сільськогосподарського призначення в одних руках ведуться навколо 50 ...

David Montgomery Womens Jersey