Главная / АГРОНОВИНИ / В Україні в 2020 році знизились продажі самохідної с/г техніки

В Україні в 2020 році знизились продажі самохідної с/г техніки

За 2020 рік продажі самохідної сільськогосподарської техніки (трактори, комбайни, самохідні обприскувачі) зменшилися в середньому на 21%, і в окремих випадках наблизилась до показників 2015-2016 років.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ucab.ua.

Зокрема, якщо говорити по типах техніки:

1. Трактори: в порівнянні з 2019 роком продажі зменшились на 8,1% в кількісному виразі. Слід зазначати, що дана ситуація з падіннями продажів тракторів спостерігається в 2018 і 2019 роках (на 11,7% і 8,2%, відповідно).

Схожа ситуація спостерігається і по українських тракторах, що добре видно в поєднанні з результатами програми часткової компенсації вартості техніки — зменшення продажів в порівнянні до попередніх періодів:

  • 2018 — зменшення на 19%;
  • 2019 — зменшення на 33%;
  • 2020 — зменшення на 27%.

2. Зернозбиральні комбайни: аналізуючи дані продажів, 2020 рік виявився одним з найгірших за останні 5 років, що зокрема зумовлено падінням продажів у ряді центральних та південних регіонах України. В порівнянні з 2019 роком падіння продажів комбайнів склало 26,3%.

 

3. Самохідні обприскувачі: сегмент с/г техніки, який на відміну від інших типів техніки стабільно зростав із 2015 року. Проте, 2020 рік суттєво вплинув і на дану техніку, та призвів до падінні продажів на рівні — 27,2% до попереднього року.

«2020 рік починався з багатьма невідомими факторами як для аграріїв, так і для виробників/дилерів техніки — незрозуміла ситуація з земельною реформою, економічною ситуацією в країні, СOVID-19 з усіма наслідками (в т.ч. для економіки), засуха в деяких регіонах України, яка суттєво вдарила по врожайності, цінова кон’юнктура тощо. Також частково вплинули на роботу карантинні обмеження, особливо на початку року в сезон активних продажів для ресурсних компаній. Все це в комплексі призвело до зниження продажів техніки, адже в деяких випадках аграрії не витрачали зайвий раз кошти, або ж направляли їх на усунення наслідків описаних вище факторів», — пояснює координатор комітетів УКАБ Олег Нестеров.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Капінвестиції в український агросектор впали до рівня 2009 року

Капітальні інвестиції в сільське, лісове і рибне господарство у 2020 році скоротилися на 45,3% в ...

David Montgomery Womens Jersey