В Україні в промислових масштабах почали вирощувати фісташки

Фермер Андрій Петков з села Броска, що в Одеській області заклав сад фісташки площею 3,5 га. Цю агрокультуру в промислових масштабах в Україні ще не вирощували. Перші врожаї фермер-ентузіаст планує отримати через 6 років. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на orehovod.com.

Саджанці фісташок дерев фермеру постачають з Узбекистану. Разом з тим, кліматичні умови на півдні Одеської області фактично схожі з погодними умовами Центральної Азії, теоретично це дає всі шанси успішно вирощувати культуру в Україні.

Для створення саду фермер взяв в довгострокову оренду 3,5 га площ в селі Броска Ізмаїльського району. З урахуванням того, що на одному гектарі вдасться розміститися 300 фісташкових дерев, в червні цього року було висаджено понад 3 тис. саджанців. Очікується, що перші врожаї вдасться отримати через 6 років. А взагалі, за словами Андрія Петкова, одне дерево в десятирічному віці має давати до 10 кг товарної фісташки.

«У мене є всі підстави вважати, що мій вдалий досвід стане відправною точкою для масового вирощування на півдні України цих недешевих горішків», – запевняє фермер з Одеської області.

За його словами фісташкові дерева – справжні рослини пустелі, та вони прекрасно пристосовані до посухи і засоленості ґрунту. Також вони спокійно переносять коливання температури від мінус 10° С в зимовий час і до плюс 40° С влітку.

«Рослини необхідно оберігати від грибкових хвороб. Є певна загроза з боку так званого американського метелика – карантинного шкідника дерев. Однак, на щастя, метелик-шкідник поки не був помічений в селі Броска. З метою профілактики також використовуємо фунгіциди та гербіциди», – розповідає Андрій Петков.

До інформації: фісташка – це культура з дуже тривалим періодом комерційного використання. І, як відзначають фахівці, її рентабельність в Європі в порівнянні з традиційними кукурудзою, томатами, буряком та мигдалем набагато вище, адже собівартість вирощування досить низька через невибагливість до грунтових умов, потреби у воді і елементах живлення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *