В Україні укладено перші кредитні угоди під покупку землі фермерами

В Україні зафіксовано укладення перших банківських кредитів під придбання землі фермерами, повідомив Тарас Дзьоба, заступник міністра аграрної політики, продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Київ.Newsroom. 

«Люди отримали право володіння землею. Що їм це дає? Можливість звернутися до банку і під заставу землі отримати кредит, розпочати новий бізнес. Це повинно активізувати наші регіони та села. Ми не чекаємо великої кількості земельних угод», — розповідає заступник міністра. 

За його словами, навпаки уряд хоче, щоб люди були господарями на землі, щоб вони мали можливість залучити додаткове фінансування, маючи свій актив повністю ліквідний і в законі.

«Запуск Державного аграрного реєстру покращить доступ до банківського кредитування для аграріїв. Перші угоди про банківські позики для фермерів під купівлю землі фіксуються. Є певні складнощі, як завжди коли стартує новий процес. Це займає певний час, поки вибудується процес. Ми бачимо, що доволі тривалий час займають транзакції з нотаріусом, але очікуємо, що процес буде покращений. Держава робить все можливо в цьому напрямку», — додає Дзьоба. 

Урядовець підкреслює, що восени Мінагрополітики планує запустити платформу цифрової взаємодії держави і агробізнесу — Державний аграрний реєстр. В тому числі залучати фінансові інститути до цієї платформи і буде максимально автоматизувати будь-які перевірки, які можливі для того, щоб побудувати якісний сервіс для громадян.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *