В Україні з`явилося рослинне м’ясо

В Україні з’явилося у продажу рослинне м’ясо американського стартапу Beyond Meat, яке за смаком не відрізняється від справжньої яловичини.

З’явиться воно на полицях українських супермаркетів “Сільпо”, АТБ і Novus у лютому 2020 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на “Економічна правда”.

Особливість продукту в тому, що його майже неможливо відрізнити від звичайного м’яса за консистенцією, запахом, смаком і кольором, хоча воно складається з горохового білка, рису, буряків, води і олії і на 100% є веганським. Це є горохова суміш з капіталізацією 12 млрд дол.

Перший продукт, “курку на рослинній основі”, стартап продав у 2013 році. Курки в ньому не було. Продукт повністю складався з рослинної основи: суміші горохового і соєвого білків, борошна, олії та приправ. Вже в 2014 році Beyond Meat розробив продукт імітації яловичини.

До 2016 року стартап оголосив про продаж 25 млн рослинних бургерів.

У червні 2019 року Beyond Meat вийшов на IPO на біржі NASDAQ з первинною оцінкою 3,8 млрд дол. Менше ніж за рік капіталізація компанії зросла в три рази до 12,8 млрд дол. Продукцію стартапу можна купити в 53 тис точок в США, а в 2018 році почалися продажі в Європі.

Стартап акцентує увагу на тому, що його продукція позитивно впливає на здоров’я людини і має мінімальний вплив на клімат. Зокрема, компанія стверджує, що для виробництва своєї продукції використовує на 99% менше води, на 46% менше енергії і викидає в атмосферу на 90% менше СО2 у порівнянні з підприємствами, які вирощують м’ясо тварин.

“Поняття “м’ясо тваринного походження” застаріло, — говорить директор компанії “Вест міллз”, офіційного дистриб’ютора Beyond Meat в Україні, Станіслав Луцкович. — Ми виводимо на ринок нове тлумачення поняття “м’ясо”. Ми говоримо, що м’ясо може бути і тваринного, і рослинного походження. Ми пропонуємо м’ясо рослинного походження”.

В Україні, як і в Західній Європі, зараз доступно два види продукції Beyond Meat: бургерні котлети і ковбаски. На ринку США асортимент в рази більше, каже Луцкович. Там є фарш, курячі нагетси, три види ковбасок. Зараз у США розробляють “м’ясний” стейк.

“Це буде цілий виток у розвитку, оскільки м’ясо стейка значно складніше зробити так, щоб таке м’ясо було за всіма характеристиками ідентичне м’ясу тваринного походження”, — розповідає Луцкович.

Поки у США розробляють “м’ясний” стейк, в Україні вже можна купити котлету для бургерів. Її основними компонентами є ізолят горохового білка, вода, рапсова олія прямого віджиму, трохи солі, оцту, крохмалю, дріжджового екстракту. Червоний колір котлеті дає буряковий сік.

Такий склад підходить веганам. Одна котлета містить 20 г білка, що більше, ніж у котлеті із звичайного м’яса. У той же час, в “м’ясі майбутнього” немає ГМО, глютену, сої, антибіотиків, холестерину, гормонів і паразитів.

В Україні два види продукції Beyond Meat можна придбати в більш ніж ста точках продажу по всій країні, включаючи ресторани і магазини.
Котлети для бургерів продаються в упаковці по дві штуки. Ціна — 270 грн за упаковку. У гуртовій упаковці — 42 котлети за ціною 90 грн за штуку. Для порівняння: середня оптова вартість яловичої котлети становить 13-15 грн.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *